fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český minister zdravotníctva strávil večer v luxusnej reštaurácii, ktorá mala byť zatvorená

Minister zdravotníctva Roman Prymula (za ANO) strávil stredu večer v luxusnej reštaurácii na pražskom Vyšehrade. Napriek tomu, že reštaurácie majú mať podľa nariadenia vlády zatvorené. Bol tam aj Jaroslavom Faltýnkom. Premiér Andrej Babiš (za ANO) požiadal Prymulu o rezignáciu. Ak sám neodstúpi, odvolá ho.

Máte tip? napíšte nám mailom

Situácia u našich susedov je kritická denne pribúdajú tisícky nakazených a dokonca už stavajú aj poľnú nemocnicu.

Minister zdravotníctva si však z toho ťažkú hlavu nerobí a pod rúškom tmy vchádza do mierne odľahlej pražskej reštaurácie, ktorá by však podľa prijatých opatrení mala mať zatvorené, informuje Blesk.cz.

Šéf českého zdravotníctva dorazil podľa informácií Blesku do luxusného podniku Rio ‘s pred desiatou večer. Po nejakom čase von vyšli ďalší ľudia, zjavne v dobrej nálade. Nikomu zjavne neprekážalo, že tu v túto dobu nesmie byť otvorené ani výdajné okienko.

Okolo pol dvanástej potom vychádza minister zdravotníctva. Zastrkuje si peňaženku do nohavíc a bez rúška mieri k pristavenej vládnej limuzíne.

Ústa si nezakryje ani vo chvíli, keď mu šofér otvára dvere . A minister si ochranu úst a nosa nedá ani v aute, hoci aj tam podľa vlády túto povinnosť má. Pokiaľ mu teda šoféra nerobí niekto z rodinných príslušníkov, píše Blesk.cz

Párty vo vyšehradskej reštaurácii ale pokračoval ešte ďalej. Z politických špičiek sa totiž na mieste v rovnaký čas vyskytoval aj šéf poslancov ÁNO Jaroslav Faltýnek (58)! Druhý muž Babišovho hnutia z podniku vyšiel až okolo pol jednej. Sadol si za volant a odišiel a zakrátko sa zase vrátil a zmizol vo vnútri. Neskôr sa objavil s majiteľom reštaurácie Raimundom Špundom (69). Obaja muži niečo dojednávali len pár desiatok centimetrov od seba a samozrejme bez rúšok.

Prečítajte si tiež:
Zomrel známy rómsky bloger na COVID-19. Pár hodín pred smrťou vysielal naživo! Z videa mrazí

 

Vodu káže víno pije

Zaujímavosťou je aj fakt, že minister zdravotníctva cez sociálne siete rozosiela úpenlivé prosby: “Prosím vás, zostaňte doma!” Pri televíznych príhovoroch apeluje na všetkých Čechov, že bez ich spolupráce nie je šanca pandémiu zdolať. “Prosím, pomôžte mi v mojej práci …”

Karhá všetkých, ktorí odmietajú jeho opatrenia rešpektovať, kvôli vysokým počtom pozitívne testovaných a desivým prognózami na možný kolaps českého zdravotníctva a je nutnosť ďalej sprísňovať ďalšie opatrnia a chod spoločnosti osekávať na nevyhnutné minimum. “Choďte do práce, nakúpiť a domov,” prosí vláda občanov v stredu po poludní.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií