fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete pracovať z domu? Najprv si prečítajte nasledujúce riadky

Máte tip? napíšte nám mailom

Kedysi bolo priam nepredstaviteľné, aby sme si svoju prácu, za ktorú sme boli platení, vykonávali z domu. Bol to sen, ktorý sa zdal byť nesplniteľný. Roky však plynuli a keď dnes použijete termín „home office“, nebude vám to také neznáme ako napríklad typ prevodovky – šneková prevodovka.

Aby ste si však vedeli svoju prácu z domu urobiť na 100%, bude priam nevyhnutné, aby ste sa riadili nasledujúcimi radami. Čo nové sa dozviete? Nechajte sa prekvapiť. Nebudeme vám hovoriť o tom, ako fungujú ložiská alebo na akú dovolenku ísť tento rok.

Zariadenie pracovného kútika

V prvom rade by vám malo byť jasné, že nemôžete pracovať tam, kde spávate, varíte alebo sa venujete domácim prácam. Je nutné si vyhradiť miesto/kútik, kde budete vykonávať svoju prácu tak, aby vás nerušilo okolie. Upozornite aj rodinných príslušníkov, že existujú určité hranice, ktoré nesmú prekročiť, keď vy práve pracujete. Najmä deti treba naučiť, aby vás nevyrušovali, keď pracujete. Aj keby priam chceli, aby ste im na autíčkách na diaľkové ovládanie ukázali, čo sú to paralelné prevodovky, pretože oni nevedia, čo to je, aj tak nepovoľte.

Prečítajte si tiež:
George Clooney je najlepšie zarábajúcim hercom. Paradoxne však nie vďaka filmom, ale tequile

Doprajte si pracovné prestávky

Tak, ako aj v práci máte pracovné prestávky, tak isto si ich doprajte aj vtedy, keď pracujete z domu. Prídete na iné myšlienky a hlavne vám nebude chýbať sociálny kontakt. Stretnutia s priateľmi si plánujte vždy tak, aby tým neutrpela vaša práca. Nevynechávajte ich však úplne.

Používajte diár

Ak ho ešte nemáte, choďte si ho do kníhkupectva kúpiť. Diár vám uľahčí prácu len tým, že si do neho začnete zapisovať veci, ktoré potrebujete v daný deň vyriešiť. Odporúčame vám zapisovať si úlohy od tých najdôležitejších až po tie najmenej dôležité.

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií