fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hong Kong hľadá talenty zo zahraničia! Potrebuje práve teba?

Hong Kong nedávno utrpel veľa úderov kvôli politickým faktorom, ktorých vplyv bol rozšírený novým ohniskom koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

V snahe pomôcť spoločnostiam vrátiť sa k normálu a urýchliť výskumné a inovačné kapacity sa Hong Kong rozhodol rozšíriť program prijímania technologických talentov. Schéma bola v podstate zmenená a doplnená s cieľom:

 „…Pridať šesť nových technologických oblastí do súčasných sedem, na ktoré sa systém vzťahuje. Rozšíriť pôsobnosť na všetky spoločnosti vykonávajúce výskumné a vývojové činnosti v oprávnených technologických oblastiach.“

Program prijímania technologických talentov, ktorý bol pôvodne uvedený v roku 2018, bol zavedený Hongkongskou komisiou pre inovácie a technológie. Má pomôcť spoločnostiam, ktoré sú zapojené do výskumných a inovačných prác v štáte, prilákať a zamestnať zahraničné talenty. Zahŕňa spoločnosť Hong Kong Science and Technology Parks Corporation (HKSTPC) a spoločnosť Cyberport Management Company Limited v oblasti umelej inteligencie, biotechnológie, kybernetickej bezpečnosti, analýzy dát, finančných technológií, materiálovej vedy a robotiky. Aktualizáciou sa schéma sprístupnila širšiemu okruhu korporácií.

Medzi nové sféry, ktoré Hong Kong potrebuje doplniť, patrí 5G komunikácia, digitálna zábava, zelené technológie, návrh integrovaných obvodov, tzv. internet vecí a mikroelektronika. Hoci systém umožňuje spoločnostiam rýchlejšie získavať talenty z cudziny (dva až šesť týždňov pri podávaní žiadosti o víza), od firiem sa vyžaduje, aby najali rovnako primeraný počet miestnych talentov.

Prečítajte si tiež:
Ako kreatívci zháňajú nových ľudí? Kreatívne. Reklamná agentúra hľadá nové posily cez Airbnb

V týchto mesiacoch svet bojuje proti šíreniu koronavírusu. Hong Kong sa napriek tomu zaoberá aj prekážkami, ktoré mu bránia v ceste k zrýchlenému pokroku v oblasti technológií. Očakáva sa, že inovácia talentového programu bude dosť motivačná.

Hong Kong je vynikajúcou destináciou, pokiaľ ide o technologické inovácie, a to vďaka schopnosti prilákať ľudí zo Západu a kontinentu. Podporuje spoluprácu medzi tímami a vytvára príležitosti na vzrušujúce inovácie, ktoré sú vo väčšine prípadov nezvyčajné. Nezanedbateľným je silný fond čerstvých talentov z vlastných univerzít, ktoré budú mať ešte lepšie príležitosti na vzdelávanie a rast zručností.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj PWC.com Hays
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií