Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hong Kong hľadá talenty zo zahraničia! Potrebuje práve teba?

Hong Kong nedávno utrpel veľa úderov kvôli politickým faktorom, ktorých vplyv bol rozšírený novým ohniskom koronavírusu.

V snahe pomôcť spoločnostiam vrátiť sa k normálu a urýchliť výskumné a inovačné kapacity sa Hong Kong rozhodol rozšíriť program prijímania technologických talentov. Schéma bola v podstate zmenená a doplnená s cieľom:

 „…Pridať šesť nových technologických oblastí do súčasných sedem, na ktoré sa systém vzťahuje. Rozšíriť pôsobnosť na všetky spoločnosti vykonávajúce výskumné a vývojové činnosti v oprávnených technologických oblastiach.“

Program prijímania technologických talentov, ktorý bol pôvodne uvedený v roku 2018, bol zavedený Hongkongskou komisiou pre inovácie a technológie. Má pomôcť spoločnostiam, ktoré sú zapojené do výskumných a inovačných prác v štáte, prilákať a zamestnať zahraničné talenty. Zahŕňa spoločnosť Hong Kong Science and Technology Parks Corporation (HKSTPC) a spoločnosť Cyberport Management Company Limited v oblasti umelej inteligencie, biotechnológie, kybernetickej bezpečnosti, analýzy dát, finančných technológií, materiálovej vedy a robotiky. Aktualizáciou sa schéma sprístupnila širšiemu okruhu korporácií.

Medzi nové sféry, ktoré Hong Kong potrebuje doplniť, patrí 5G komunikácia, digitálna zábava, zelené technológie, návrh integrovaných obvodov, tzv. internet vecí a mikroelektronika. Hoci systém umožňuje spoločnostiam rýchlejšie získavať talenty z cudziny (dva až šesť týždňov pri podávaní žiadosti o víza), od firiem sa vyžaduje, aby najali rovnako primeraný počet miestnych talentov.

V týchto mesiacoch svet bojuje proti šíreniu koronavírusu. Hong Kong sa napriek tomu zaoberá aj prekážkami, ktoré mu bránia v ceste k zrýchlenému pokroku v oblasti technológií. Očakáva sa, že inovácia talentového programu bude dosť motivačná.

Hong Kong je vynikajúcou destináciou, pokiaľ ide o technologické inovácie, a to vďaka schopnosti prilákať ľudí zo Západu a kontinentu. Podporuje spoluprácu medzi tímami a vytvára príležitosti na vzrušujúce inovácie, ktoré sú vo väčšine prípadov nezvyčajné. Nezanedbateľným je silný fond čerstvých talentov z vlastných univerzít, ktoré budú mať ešte lepšie príležitosti na vzdelávanie a rast zručností.

Zdroj PWC.com Hays
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií