Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cirque du Soleil, s predstavením Corteo, ohromí divákov v Bratislave už budúci týždeň

Pomyselné odpočítavanie najväčšej umeleckej výpravy tohto roka sa začalo.

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Corteo, jedno z najtajomnejších javiskových vystúpení jedinečného Cirque du Soleil, je pripravené uchvátiť slovenských divákov už o niekoľko dní! Predstavenia, v ktorých sa hlavná postava klauna Maura, pred odchodom do nebies, lúči so životom a svojimi blízkymi, prostredníctvom retrospektívneho prežitia životných míľnikov, sa uskutočnia v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v dňoch 15. – 18. septembra 2022.

Za úspechom predstavení stojí drina

Ako je už o slnečnom cirkuse známe, ich šou bývajú vychýrené vďaka obrovským umeleckým zážitkom, dych berúcim artistickým vystúpeniam, ohromujúcim kulisám, skvelým hereckým i hudobným výkonom, no najmä perfekcionizmu a obrovskej profesionalite po všetkých stránkach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Cirque du Soleil – predstavenie Corteo (fotografie)

A to vďaka perfektne zohratému tímu, ktorý s Cirque du Soleil brázdi svetom. Čo sa predstavenia Corteo týka, jeho tím tvorí niekoľko stovák pracovníkov, profesionálov – od tvorcov predstavenia, produkcie, choreografov, hudobných tvorcov, režisérov, scenáristov, kostymérov a technického zabezpečenia, trénerov či artistov a účinkujúcich a mnohých ďalších, pričom do nášho hlavného mesta pricestuje výprava presahujúca stovku ľudí.

Pódium budú stavať dva dni

Veľké uznanie si okrem umelcov, ktorých diváci uvidia na javisku, zaslúžia i desiatky členov produkcie, ktorí pracujú za oponou a to už niekoľko dní pred premiérou predstavenia. Samotné pódium bude technický tím stavať dva dni, techniku a celé vybavenie, potrebné k šou, privezú na 25 kamiónoch.

https://www.youtube.com/watch?v=UWfHfClM8QI

V Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu odohrajú 7 predstavení, počnúc premiérovým – 15.  septembra 2022 o 20:00. Ďalšie predstavenie vo večerných hodinách, a teda v rovnakom čase sa uskutoční v piatok, 16. septembra 2022. V sobotu, 17. septembra 2022, sa uskutočnia tri predstavenia a to o 12:00 o 16:00 a večerné opäť presne o 20:00. V nedeľu, 18. septembra 2022, sú naplánované dve predstavenia, na 13:00 a derniéra predstavenia Corteo sa uskutoční o 17:00.

Jedinečná produkcia Corteo sa doposiaľ predstavila pred zrakmi viac ako 9 miliónov divákov, v dvadsiatich krajinách, na štyroch kontinentoch sveta a na Slovensku vystúpia po prvý raz. Vstupenky na predstavenia Cirque du Soleil – Corteo sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

O Corteo

Corteo, v taliančine znamená posledná púť, resp. pohreb, no v podaní Cirque du Soleil ponúka radostný sprievod poslednej cesty Klauna. Predstavenie, ktoré spája hereckú vášeň s eleganciou a silou akrobatov, vtiahne divákov do divadelného sveta umenia, komédie a spontánnosti v tajuplnej atmosfére medzi nebom a zemou.

https://www.youtube.com/watch?v=UWfHfClM8QI

O Cirque du Soleil

Slnečný cirkus, pôvodne pozostávajúci z 20 pouličných umelcov, v roku 1984 priniesol nový revolučný koncept cirkusového umenia a úspešne sa vyvíjal až ku vrcholu a svetovému líderstvu vo vystupovaní pred divákmi. Táto, v Montreale založená, kanadská organizácia priniesla údiv a potešenie už viac ako 200 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách, vo viac ako 60-tich krajinách na šiestich kontinentoch.

Viac k témam: Cirque Du Soleil
Zdroj: Webnoviny.sk – Cirque du Soleil, s predstavením Corteo, ohromí divákov v Bratislave už budúci týždeň © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií