fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iránska hudobná cenzúra baví internet: Katy Perry, Beyoncé, Lady Gagu vymazali z obalov

Máte tip? napíšte nám mailom

Doslovne zmizli z obalov albumov! Iránska hudobná cenzúra z nich odstránila mnohé ikonické speváčky populárnej hudby.

Ženy v Iráne nemajú na ružiach ustlané. Naposledy sa o rozruch postarala iránska streamovacia služba Melovaz. Tá odstránila z coverov albumov mnohé známe umelkyne. Na albumoch sa pritom nepropagovali žiadne satanistické sekty, rasistické gestá a iné znepokojujúce prvky. Po ženách neostalo nič, maximálne šmuha po radikálnej  retuši.

Iránskej streamovacej službe na zmazanie stačí všetko od krku vyššie. Bez hlavy na obale sa tak ocitla napríklad Taylor Swift s albumom Lover, ale aj  Katy Perry a jej Small Talk. Ostalo len farebné pozadie. Lady Gage ponechali len ružový klobúk. Originálny album Homecoming, kde pózuje Beyonce, ostal len s bielym pozadím. Iránska hudobná cenzúra sa dotkla aj ďalších speváčok. Albumy od  krku nižšie sa dostali taktiež do nemilosti. Mužov na albumoch cenzurovali minimálne.

„Objav“ spustil veľkú vlnu záujmu

O tomto jave informoval na Twitteri Izzi Raif Harz a spustil tak nekontrolovateľnú lavínu zábavných twítov, meme a komentárov. „Prezeral som si Reddit, keď jeden z užívateľov pridal fotku nového albumu Taylor Swift, na ktorom vôbec nebola. V komentároch niekto zverejnil odkaz na tú iránsku streamovaciu službu, tak som tam išiel a objavil rozsiahlu kolekciu upravených prebalov albumov, zvlášť tých, ktoré obsahovali ženy,“ uviedol Izzi pre server Bored Panda.

View this post on Instagram

#Melovaz

A post shared by Ashkan Nabiri (@nabiriashkan) on

Je tam aj vaša obľúbená speváčka? Pozrite sa!

Izzi Raif najprv nechcel veriť tomu, čo videl na vlastné oči. Neskôr sa pobavil nad príšernou cenzúrou a potom si tento „objav“ nechcel nechať len pre seba. „Vtedy som si povedal, že to je niečo, čo by som mal zdieľať na svojom Twitteri,”  zveril sa. V príspevku odporúča každému, aby si vyskúšal vyhľadať svojho obľúbeného interpreta. Jeho príspevok sa stal okamžite virálnym.

Chcete si pozrieť radikálne cenzurované speváčky? Je to jednoduché! Po prekliku TU vás presmeruje na iránsky web. Kliknite do vyhľadávača (ikonka lupy) a zvoľte meno speváčky alebo názov albumu. Výsledky uvidíte ihneď!

Prečítajte si tiež:

Zima už môže prísť: TOTO sú najočakávanejšie seriály, ktoré vás dostanú (1.diel)

 

Našli ste “svoju” cenzúrovanú speváčku? Očakávali ste, že bude iránska hudobná cenzúra taká radikálna? Napíšte nám, čo si o tom všetkom myslíte!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií