fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stačí si chvíľku masírovať tento bod na tele a s tvojim telom sa začnú diať divy

Máte tip? napíšte nám mailom

Existuje množstvo masážnych techník, ktoré nielenže sú zdraviu prospešné, ale aj zanechávajú v človeku príjemný pocit. Problémom však je, že väčšina z nich si vyžaduje dosť času, ale i peňazí. My vám však poradíme masáž, ktorú si zvládnete dať i sami.

Ak v podvedomí pociťujete nutkanie pomasírovať si oblasť medzi obočím, tak smelo do toho!  Masáž tejto oblasti zlepšuje koncentráciu, znižuje napätie, zbavuje bolesti hlavy a tiež zrelaxuje vaše oči, ktoré trpia najmä ak sedíte väčšinu dňa za počítačom. Podľa čínskej medicíny masírovaním tohto bodu si zlepšíte i svoju intuíciu.

Ako na to?

Jemne pritlačte palcom na bod medzi vašim obočím a vertikálne ním prechádzajte 3 cm tam a späť. Tlačte na tento bod počas 45 – 60 sekúnd a výsledky sa čoskoro dostavia.

Vedci objasnili, že počas tejto procedúry sa aktivuje časť mozgu, ktorá pomáha redukovať nervové napätie. Tiež zlepšuje vzhľad pleti najmä v oblastí očí a pier.

Takže ak vás najbližšie začne bolieť hlava, alebo budete cítiť, že vaše oči sú unavené, skúste túto masáž.

Prečítajte si tiež:
IKEA predstavuje revolučnú appku, pomocou ktorej si môžete pozrieť, ako váš byt bude vyzerať s nábytkom, ktorý plánujete kúpiť

 

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií