fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

COVID-19: Počet hospitalizovaných v nemocniciach prekročil číslo 2 000

Slovenské nemocnice hlásia 2 048 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Máte tip? napíšte nám mailom

Za týždeň, od 1. decembra, tak vzrástol počet infikovaných, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu o 212 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 133 pacientov, o 21 pacientov viac ako minulý týždeň, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 137 osôb, čo je o 14 pacientov viac ako 1. decembra. Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 rastie. Ministerstvo zdravotníctva vyzýva verejnosť, aby dôsledne dodržiavala základné opatrenia R-O-R (nosenie rúška, dodržiavanie odstupu a hygienu rúk).

Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 rastie

Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 mierne rastie. Nemocnice spolupracujú a nápor pacientov zatiaľ zvládajú. Ministerstvo zdravotníctva situáciu dôsledne monitoruje, aktuálne informácie sú k dispozícii tu.

Obsadenosť a kapacita lôžok na Slovensku je pod kontrolou. Na ministerstve zdravotníctva je zriadené tiež Krízové koordinačné centrum, ktoré denne koordinuje činnosti spojené s pandémiou – mobilné odberové miesta, monitoruje množstvo osobných ochranných pomôcok, spracúva hlásenia z nemocníc, eviduje množstvo potrebného a chýbajúceho personálu, reporty, telefonuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

statistika MZSR
Štatistika MZSR
statistika MZSR
Štatistika MZSR
statistika MZSR
Štatistika MZSR
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií