fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

COVID-19: Počet hospitalizovaných v nemocniciach prekročil číslo 2 000

Slovenské nemocnice hlásia 2 048 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Máte tip? napíšte nám mailom

Za týždeň, od 1. decembra, tak vzrástol počet infikovaných, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu o 212 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 133 pacientov, o 21 pacientov viac ako minulý týždeň, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 137 osôb, čo je o 14 pacientov viac ako 1. decembra. Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 rastie. Ministerstvo zdravotníctva vyzýva verejnosť, aby dôsledne dodržiavala základné opatrenia R-O-R (nosenie rúška, dodržiavanie odstupu a hygienu rúk).

Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 rastie

Počet hospitalizácií ľudí s ochorením COVID-19 mierne rastie. Nemocnice spolupracujú a nápor pacientov zatiaľ zvládajú. Ministerstvo zdravotníctva situáciu dôsledne monitoruje, aktuálne informácie sú k dispozícii tu.

Obsadenosť a kapacita lôžok na Slovensku je pod kontrolou. Na ministerstve zdravotníctva je zriadené tiež Krízové koordinačné centrum, ktoré denne koordinuje činnosti spojené s pandémiou – mobilné odberové miesta, monitoruje množstvo osobných ochranných pomôcok, spracúva hlásenia z nemocníc, eviduje množstvo potrebného a chýbajúceho personálu, reporty, telefonuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

statistika MZSR
Štatistika MZSR
statistika MZSR
Štatistika MZSR
statistika MZSR
Štatistika MZSR
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií