fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cez Vianoce bude lockdown! Ako bude vyzerať?

Máte tip? napíšte nám mailom

Krízový štáb sa v utorok večer dohodol na lockdowne. Od kedy a v akom rozsahu, to oznámia dnes. Igor Matovič sa nevyjadril, na čom sa na krízovom štábe dohodli. V prvom kroku chcú o lockdowne oboznámiť ministrov. „My sme sa dohodli na veľa veciach,“  informoval po skončení krízového štábu premiér. Minister vnútra Roman Mikulec povedal, že: „lockdown v nejakom rozsahu bude.“

Lockdown na Vianoce

Podľa dobre informovaného zdroja, by mal byť lockdown na Vianoce už od budúcej stredy 16. decembra. Špekuluje sa však, že bude až od 20. decembra a mal by byť podobný ako lockdown na Veľkú noc. Lockdown by mal trvať minimálne do 10. januára.

Zatvorené obchody až do januára

Znamená to, že budú zatvorené všetky obchody okrem potravín, drogérie a lekární. Reštaurácie budú musieť zatvoriť terasy a budú môcť fungovať iba cez výdajné okienko a donáškovú službu. Cieľom lockdownu je minimalizovať mobilitu ľudí. O tom či budú zatvorené aj okresy, zatiaľ nie je jasné.

Lyžiarske strediská

Lyžiarskej strediská a vleky by mali ostať otvorené. Od 16.12. zrejme bude podmienkou, že bez predloženia negatívneho testu nebude možné lyžovať.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 1 576 pozitívne testovaných PCR testami a 79 úmrtí
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií