fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čuduješ sa, prečo ľudia ostávajú aj po rozchode priateľmi? Toto sú podľa vedcov hlavné dôvody

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozchod nie je jednoduchý pre žiadnu stranu – ani pre teba, ani pre tvojho ex, bez ohľadu na to, kto bol iniciátorom rozchodu. Navyše, ak tvoj ex dobre vychádzal s tvojou partiou, s ktorou tráviš najviac času a rozumel si aj s rodičmi alebo súrodencami, je to o to komplikovanejšie. Keď máš vo svojom okolí ľudí, ktorí ostali priateľmi aj po rozchode, zrejme si hovoríš, že to nebude až také ťažké. Ak však príde na psa mráz, zistíš, že to také jednoduché nebude.

Podľa štúdií psychológov až 60% partnerov ostáva priateľmi aj po tom, čo sa ich vzťah rozpadne. A toto sú 4 najčastejšie dôvody.

1. Potrebuješ ho ako emocionálnu podporu

Vedci zistili, že so svojimi ex ostávame v priateľskom vzťahu, aby sme mali od ich neustálu emocionálnu podporu. Ak si mala so svojim bývalým skvelý vzťah, neustále ste si pomáhali, boli nablízku a boli si oporou, zrejme nechceš o tieto aspekty vo svojom živote prísť. Ak máš vzťah so svojim ex za týchto predpokladov, zrejme vybudujete pozitívne priateľstvo, ktoré aj vydrží.

Prečítajte si tiež:
Mia Khalifa: V porno priemysle som zarobila iba 12 000 dolárov a potom som už nevidela ani cent

2. Je to pre teba praktické

Niekedy sa môže stať, že so svojím bývalým partnerom máš toľko spoločného, že je jednoducho praktickejšie ostať v priateľskom vzťahu. Deti, bývanie, auto a kopu iného, čo ťa môže spájať a je jednoduchšie riešiť ich, ak ste stále priateľmi.

3. Si jednoducho milá

Pokojne sa môže však ja stať, že so svojim ex ostaneš v priateľskom vzťahu jednoducho preto, lebo chceš byť milá a nechceš, aby ste si navzájom ubližovali nekomunikáciou a ignorovaním.

4. Ešte stále ho miluješ

Jednoduchý a prostý dôvod, pre ktorý pravdepodobne ostaneš kamarátka s tvojím ex. Stále ho miluješ a vaše city sa aj po rozchode nezmenili. Podľa vedcov vďaka toto nie je najšťastnejší typ priateľstva.

Zdroj: elitedaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií