fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšia protidrogová akcia! Našli drogy na 1900 dávok aj hotovosť

V ďalšej protidrogovej akcii s názvom “Tréner” NAKA udrela na dílerov pervitínu na Strednom Slovensku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby z drogovej trestnej činnosti. V rukách polície skončili aj s drogami počas protidrogovej akcie TRÉNER na juhu Stredného Slovenska. V okrese Lučenec zasahovala NAKA. Išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie.

Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca. Vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb. U jednej z nich bolo nájdených takmer 100 g drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty, z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5-tisíc eur.

Zaistili tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog, spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde majú dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov.

Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov. Vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky.

Prečítajte si tiež:
Viete, na čo slúži pripnutý kúsok látky pri oblečení? Zabudnite, že na šitie záplat, dôvod je oveľa lepší

Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na tri až 10 rokov.

n
zdroj: Polícia SR
n
zdroj: Polícia SR
n
zdroj: Polícia SR
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj policia SR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií