fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dara Rolins je súčasťou kampane proti domácemu násiliu. Podporilo ju aj ministerstvo vnútra

Máte tip? napíšte nám mailom

Koncom týždňa spustilo ministerstvo vnútra kampaň s názvom Od zajtra. Je zameraná na boj proti domácemu násiliu a zapojila sa aj Dara Rolins.

Ministerstvo vnútra na čele s Denisou Sakovou spustilo novú kampaň, ktorá je zameraná na boj proti domácemu násiliu. „Som prvá žena na Slovensku vo funkcii ministerky vnútra a taktiež matka.Táto téma sa ma teda prirodzene dotýka. Rastie ani nie tak počet, ako intenzita a brutalita takýchto útokov. Veľakrát sú svedkami týchto činov deti,“ tvrdí Denisa Saková vo svojom príspevku na Facebooku.

Tento pilotný projekt zahŕňa aj špeciálne detské výsluchové miestnosti. V nich budú môcť vyšetrovatelia od svedkov a obetí získať dôležité informácie o páchateľovi v bezpečnom a príjemnom prostredí. Cieľom celého projektu je znížiť traumu detí, ako aj obetí domáceho násilia. Tieto miestnosti by mali byť postupne otvorené najprv v krajských riaditeľstvách policajného zboru a neskôr aj v okresných mestách. „Majte na pamäti, že vieme pomôcť iba tomu, kto nám problém nahlási a o koho probléme vieme,“ upozorňuje ešte ministerka vnútra.

Prečítajte si tiež:
HNUS! Na trhu sa objavila detská hra, ktorej podstatou je vytláčanie vyhnisaných vyrážok

Súčasťou kampane je aj Dara Rolins

Ročne ľudia na Slovensku spáchajú minimálne 1 600 trestných činov domáceho násilia. Ich počet však nevieme určiť presne. Na problém upozorňuje aj Dara Rolins, ktorá sa do tejto kampane zapojila videoklipom a piesňou Od zajtra. „Prekročte svoj strach a bráňte sa, zavolajte o pomoc na číslo 158 – Polícii Slovenskej republiky alebo nahláste týranie, o ktorom viete. Netýka sa to len domáceho násilia na ženách, obeťami sú aj muži, deti. Nebuďte ľahostajní sami k sebe, ani k okoliu,“ vyzýva Dara na konci svojho videoklipu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií