fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete mať doma kresbičku vášho dieťaťa alebo obľúbenú fotku v grafickej podobe? Napíšte týmto umelcom

Máte tip? napíšte nám mailom

Detská fantázia je naozaj neprekonateľná a len málo dospelých ju dokáže nahradiť. Svet už dávnejšie obleteli ilustrácie detských kresieb prevedené do grafickej podoby.

Najnovšie to bola práve spoločnosť IKEA, ktorá sa nechala inšpirovať svetom detíS umelcami, ktorí sa venujú rovnakej technike, sa akoby roztrhlo vrece.

Garrett Miller 

Tento umelec má vo svojej pestrej zbierke okrem iného aj obrázky malých detí. Z nich následne vytvára grafické návrhy, ktoré by podľa nás mohli byť pokojne použiteľné do detskej knižky ako námety na plagáty ku animovaným rozprávkam alebo ako súčasť nejakej kreatívnej kampane. Projekt nazval Imaginawesome a pracuje na ňom už od marca 2011.

Ak sa vám jeho nápad páči, Miller ponúka zaujímavú možnosť – pošlite aj vy kresbu vašich drobcov, drobcov z rodiny alebo od susedov na mailovú adresu imaginawesome@gmail.com a aj na prvý pohľad malé umelecké dielko môže byť prerobené na umelecké dielo.

Zdroj: bunchfamily.ca
Zdroj: bunchfamily.ca
Zdroj: bunchfamily.ca

Dave Devries

Je ďalší umelec, ktorý nemá problém naozaj s ničím. Teda aspoň čo sa detských kresieb týka. Aj z tých najmenších kresieb, ktoré sú pre mnohých dospelých len akési čarbanice, robí obrázky hodné zarámovania. Každá detská kresba je pre neho veľká výzva, ako z nej urobiť niečo nové, originálne, a pritom zachovať jej aktuálnu podobu.

Pri tvorbe týchto detských kresbičiek využíva kombináciu akrylovej farby, farebných ceruziek a fúkacích fixiek z jediným účelom – vytvoriť úžasný realistický efekt. Časť tohto tvorivého procesu zahŕňa rozhovor s detskými umelcami, aby si upresnil, čo tvoria a či to má niečo spoločné s reálnym svetom. Projekt nazval The Monster Engine a kresby z neho v oboch prípadoch – detí i umelca – naháňajú strach. Presvedčte sa sami. 

Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com
Zdroj: designyoutrust.com

Maria Jose Da Luz

Je kostarická ilustrátorka, ktorá vytvára roztomilé a hravé portréty inšpirované reálnymi fotografiami. Obľubuje najmä fotografie detí, ktorých podobizne premieňa na kreslené postavičky pripomínajúce postavičky z animovanej rozprávky. Nepohrdne ani rodinnými fotografiami či domácimi miláčikmi.

Svoje tomu dodávajú farby, okrúhle tváre či ružové líca. Všetky tváričky sú natoľko roztomilé, že by ste sa na ne pozerali stále. Rovnako ako umelec Garrett, aj Maria ponúka zaujímavú možnosť – ak by ste chceli mať aj vy doma na poličke alebo na nočnom stolíku jeden z podobných kreslených portrétov vašich ratolestí, prípadne fotografiu, ktorá pre vás veľa znamená a robí vám radosť vždy, keď sa na ňu pozriete, kontaktujte Mariu prostredníctvom jej obchodu na Etsy a ona už určite niečo vymyslí.

Zdroj: behance.net
Zdroj: behance.net
Zdroj: behance.net
Zdroj: behance.net
Zdroj: behance.net
Zdroj: etsy.com/Maria Jose Da Luz
Zdroj: behance.net
Zdroj: etsy.com/Maria Jose Da Luz

Zdroj: bunchfamily.cadesignyoutrust.cometsy.com/Maria Jose Da Luz, behance.net

Prečítajte si tiež:
Revolučný Boeing? Toto lietadlo je extrémne rýchle a najdlhšie na svete
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií