fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Bratislavy previezli ostatky neznámeho vojaka, v centre hlavného mesta vznikne pietne miesto

Pod pomníkom budú uložené ostatky príslušníka 1. čs. armádneho zboru, ktorý bojoval na Duklianskom bojisku v Karpatsko-duklianskej operácii.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ostatky neznámeho vojaka, ktoré našli v roku 1997, previezli v nedeľu do Bratislavy z Vojenského historického múzea vo Svidníku.

Ministerstvo obrany SR (MO SR) v spolupráci s bratislavskou mestskou častou Bratislava – Staré mesto pripravuje vo štvrtok 10. novembra na Rázusovom nábreží slávnostné odhalenie Hrobu neznámeho vojaka.

Miesto uctenia si pamiatky

V centre hlavného mesta tak vznikne významné protokolárne a taktiež pietne miesto pre všetkých pozostalých, ktorí sa už nikdy nedozvedeli, kde leží hrob ich syna, brata, manžela, otca či starého otca, informovala v tlačovej správe hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Hroby neznámych vojakov patria k verejne dostupným symbolom štátnosti, ktorý budeme mať po dlhých rokoch aj na Slovensku. Zároveň ide o dôležité miesto uctenia si pamiatky ľudí, ktorí položili život v boji za vlasť,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Symbol vlastenectva a hrdinstva

Pod pomníkom budú uložené ostatky príslušníka 1. čs. armádneho zboru, ktorý bojoval na Duklianskom bojisku v Karpatsko-duklianskej operácii.

„Hrob neznámeho vojaka patrí vo všetkých vyspelých demokratických štátoch k ústredným pietnym miestam, pri ktorých sa organizujú štátne pietne akty a ceremónie. Je trvalým symbolom vlastenectva a nespochybniteľného hrdinstva občanov štátu, ktorí naplnili slová vojenskej prísahy,“ dodal riaditeľ Vojenského historického ústavu plk. Miloslav Čaplovič.

Prečítajte si tiež:
Útok na LGBTI komunitu bol útokom na slobodnú a otvorenú spoločnosť. Je to chyba aj nás všetkých, vyhlásila Via Iuris

Viac k témam: Hrob neznámeho vojaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Bratislavy previezli ostatky neznámeho vojaka, v centre hlavného mesta vznikne pietne miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií