fbpx
VYSKÚŠALI SME: Dva týždne sme raňajkovali tieto probiotické kaše. Čo si o nich myslíme?

VYSKÚŠALI SME: Dva týždne sme raňajkovali tieto probiotické kaše. Čo si o nich myslíme?

Česká firma TOPNATUR, s. r. o., má už viac ako 20-ročnú tradíciu, na trhu je od roku 1996. Špecializuje sa na produkty zdravej výživy, no sortiment rozširuje aj v oblasti sušených rastlinných nápojov či iných výživových doplnkov.

Od roku 2017 ponúkajú aj PROBIO kaše pro podporu organizmu s vitamínmi, minerálmi, vlákninou a 6 probiotickými kmeňmi. Produkty Topnatur sú vhodné i pre ľudí s bezlepkovou diétou, s intoleranciou laktózy, ako aj pre vegánov.

https://www.facebook.com/topnatur.cz/photos/a.715776795215132/1928809143911885/?type=3&theater

Kaše, kaše a ešte raz kaše

Čo je lepším riešením, ako mať raňajky hotové za tri minúty? A navyše zdravé a plné energie. PROBIO kaše Topnatur sú nutrične vyvážené, obsahujú vitamíny aj minerály a sú vhodné úplne pre všetkých. Pre športovcov, rekonvalescentov, vegánov, seniorov aj deti, pre ľudí s intoleranciou laktózy…

Môžeme si vybrať z množstva príchutí. Zo sladkých je v ponuke čokoláda s proteínom, čokoláda s banánom, kokos s belgickou čokoládou, z ovocných čierna ríbezľa s chia semienkami či višňa.

Ak nie ste veľmi na sladké, takisto si prídete na svoje; môžete skúsiť napríklad mrkvovú kašu, brokolicovú so syrom, hubovú alebo rajčinovú s parmezánom.

Kašu stačí zaliať horúcou vodou (okolo 80 stupňov), zamiešať a počkať tri minúty.

Vyskúšali sme ich za vás! Hodnotia traja členovia redakcie

Eva (24): „Na kaše od Topnatur som si veľmi rýchlo zvykla. Predtým som väčšinou kvôli nedostatku času neraňajkovala. Teraz mi stačí vstať o 10 minút skôr a všetko stihnem. Najradšej mám čokoládové kaše s banánom alebo kokos s čokoládou, ale zachutili mi aj slané – brokolicové so syrom. Chuťou sú naozaj vynikajúce, zloženie je veľkým plusom. Kaša ma zasýtila na celé dopoludnie. Vďaka tomu som si vytvorila návyk pravidelnejšieho stravovania. Určite odporúčam.“

https://www.instagram.com/p/BoqxUyNB-XG/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Silvia (26): „Vždy som mala problém s prvým jedlom dňa, keďže mi ráno vôbec nič nechutilo. Vedela som však, že raňajky sú dôležité. Dostala som možnosť vyskúšať tieto probiotické kaše a musím sa priznať, že si iné raňajky už ani neviem predstaviť. Dajú sa pripraviť rýchlo, sú teplé a hlavne chutné. Keďže obsahujú veľa probiotických kultúr, po pravidelnom jedení týchto kaší sa cítim oveľa lepšie. Najradšej mám čokoládovo-banánovú, ale medzi mojimi favoritmi je aj ríbezľová s chia semienkami či višňová. Počas dňa dobre padnú aj slané.“

Beáta (25): „Mojím najväčším nepriateľom je čas, a to obzvlášť ráno – čiže na prípravu raňajok akosi nikdy nezvýšil. A práve od raňajok sa odvíjal môj deň. Jedného dňa mi kamarátka odporučila práve tieto probiotické kaše. A úprimne, nič lepšie mi nemohla odporučiť – chuť, vôňa a rýchla príprava jednoznačne vedú. U mňa aj môjho manžela vyhráva banánová s čokoládou a čokoládová s proteínom.“

Ponuka je oveľa širšia

Môžete siahnuť aj po iných dobrotách. Novinkou sú ich „Müsli srdcem spékané“ – zapekané müsli bez palmového oleja a konzervantov, plné ovocia a doplnené kvalitnou belgickou čokoládou.

Lákavo pôsobia aj rastlinné nápoje: pohánkový, ryžový, ovsený, špaldový, sójový, kukuričný, kokosový, matcha… Od výmyslu sveta.

Okrem toho je možné kúpiť si aj probiotiká a výživové doplnky vo forme tabliet. Za zmienku stojí napríklad Candistop – posilňuje imunitu a obranyschopnosť žien, ale aj ďalších cieľových skupín. Takisto podporuje liečbu ženských ťažkostí. Obsahuje špecifické živé kultúry, extrakt cesnaku aj grapefruitových semienok a probiotickú vlákninu inulín.

Topnatur produkty je možné kúpiť si online na ich oficiálnej stránke, na pilulka.sk či v iných internetových obchodoch, ako aj v lekárňach či DM drogérii.

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.