fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dwayne Johnson alias The Rock priznal psychické problémy. Tvrdí, že o mentálnom zdraví je potrebné viac hovoriť

Máte tip? napíšte nám mailom

Jednej z najobľúbenejších a najinšpiratívnejších hercov na svete, The Rock, priznal, že aj jeho trápia psychické problémy…

Herec a wlestler Dwayne Johnson a.k.a The Rock je inšpiráciou pre mnohých ľudí a tak nečudo, že má milióny fanúšikov, ktorí ho obdivujú a podporujú. Ľudia ho považujú za silného a vyrovnaného muža so schopnosťami lídra. Práve preto ostala široká verejnosť v šoku, keď silák otvorene začal rozprávať o tom, že bojoval so psychickými problémami.

The Rock priznal, že celý život musel bojovať so zlými náladami, ktoré podľa jeho vlastných slov pramenili z toho, že v čase, keď bol ešte dieťaťom, jeho rodina musela bojovať s chudobou. Celé toto trápenie detskej psychicky sa vyvrcholilo v čase, kedy mal 15 rokov a jeho matka sa pokúsila spáchať samovraždu.

“Vystúpila z auta na Interstate 65 v Nashville a nasmerovala si to priamo medzi jazdiace autá. Tým sa jej ale našťastie podarilo vyhnúť,” spomína The Rock, ktorý dodáva, že matku vtedy chytil za rameno a ťahal späť do bezpečia. Zároveň chce poukázať na zvláštny fakt, ktorý so samovraždou súvisí – podľa jeho slov si osoba, ktorá sa rozhodne ukončiť svoj život, nemusí ani uvedomovať, čo sa chystá spraviť. Tak to bolo aj v prípade jeho matky, ktorá si na osudový deň vôbec nepamätá.

Prečítajte si tiež:
Príbeh transgendera: Narodil sa ako žena, dnes je z neho hudobník, ktorý inšpiruje ostatných!

U herca sa psychické problémy naplno prejavili v čase, kedy ho prijali a následne odmietli v Kanadskej futbalovej lige. To sa odohralo v čase, keď ho opustila dlhoročná priateľka. “Vtedy som sa dostal do bodu, kedy som nechcel nič robiť a ani nikam chodiť. Neustále som iba plakal. Bolo to najhoršie obdobie v mojom živote,” priznal.

“Obaja sme sa uzdravili a neustále sa snažíme vnímať svet a ľudí, ktorí by sa mohli trápiť. Musíme im pomáhať a pripomínať im, že na to nie sú sami,” zdôrazňuje herec, ktorý zvažuje kandidáciu na prezidenta USA.

 

 

Zdroj: LadBible

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií