fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príbeh transgendera: Narodil sa ako žena, dnes je z neho hudobník, ktorý inšpiruje ostatných!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, spoločnosť sa stále nedokáže pozitívne a bez predsudkov pozerať na transgenderov či ľudí s inou sexuálnou orientáciou. Je to dosť smutné, pretože títo “iní” ľudia, na ktorých sa väčšina pozerá cez prsty, sú úplne normálni. S tým, ako svet vníma “iných” sa rozhodol niečo spraviť i hudobník Jaimie, ktorý je transgender a prostredníctvom Instagramu motivuje a inšpiruje ľudí.

Jaimie Wilson sa narodil ako žena, no necítil sa ňou. V ženskom tele žil do svojich osemnástich rokov a dnes tomu len ťažko uveriť, pretože jeho premena je skutočne dokonalá. I keď vyzerá ako muž a konečne sa cíti šťastný a sám sebou, stále sa nájde mnoho ľudí, ktorí ho nedokážu akceptovať.

snimka111

Mladý transgender vie, že nie je jediný, kto má problém s tým, že ho ostatní nevedia prijať takým, akým je a preto sa s tým rozhodol niečo spraviť. Prostredníctvom Instagramu zdieľa fotografie nielen svojej premeny, ale aj silné, inšpirujúce a motivačné slová.

snimka1111111

„NESÚĎ KNIHU PODĽA OBALU. Zverejnil som túto fotografiu, aby som dokázal, že nie každý prejavuje znaky, že je transgender. Neskladajú sa totiž skúšky, ktoré preukážu, že si trans… a určite súhlasíš, že nepotrebujeme súhlas nikoho, aby sme boli samí sebou. Tento život je o tom nájsť samého seba a byť sám sebou. Žiadna cesta nie je rovnaká, tak zastavme a prestaňme sa porovnávať s inými. Keď som vyšiel s pravdou pred ľudí, že som bol 18 rokov ženou, odmietali tomu veriť. Tak načo tieto porovnávania? Preto chcem povedať, že je jedno, ako človek vyzerá, ak jednoducho naberie odvahu a povie: “Som transgender,” “Som bisexuál,” “Som gej,” “Som lesba,” alebo hocičo také, prosím vás, verte im a podporte ich, pretože stereotypy sa musia prelomiť, napísal k zverejnenej fotografii Jaimie, ktorý okrem toho, že je hudobník, je aj modelom Calvina Kleina.

Prečítajte si tiež:
Mladý chlapček sa každý deň prikrádal k susedkinej garáži. Dôvod na videu ťa prekvapí!

Aj keď Jaimie myslel, že ho ľudia začnú odsudzovať a získa neprajníkov, stal sa pravý opak, zdieľaná fotografia získala viac než 35-tisíc lajkov a tisíce povzbudzujúcich komentárov. Zrejme i to bolo dôvodom, prečo to nie je jediná snímka so silným odkazom.

snimka111111

„VAŠE SLOVÁ MA NEDEFINUJÚ, SÁM SA DEFINUJEM. Nenechaj nikoho, aby ti vravel, kým si. Na konci dňa je doma tvoje telo a nie telo niekoho iného. Tvoj hudobný vkus, tvoja sexualita, štýl obliekania či vlasov… Prosím, nehanbi sa za nič z toho, pretože tým, že ich zmeníš kvôli iným, šťastným nebudeš. Pamätaj si, že spôsob, akým ťa ľudia vidia je len odrazom toho, ako vidia seba. Bez ohľadu na to, aké strašné veci o tebe hovoria, nedovoľ im, aby ťa tým definovali. Buď sám sebou, pretože je to úžasné! Znie ďalší príspevok, ktorým sa Jaimie rozhodol prehovoriť k svetu.

snimka1111

Jaimie sa tiež priznal, že deň, kedy priznal, kým skutočne je bol preňho tým najlepším a najhorším zároveň. Zdôveril sa, že mu chýba jeho rodina a to, aby boli naňho rodičia pyšní, no vôbec mu nechýba skrývanie a čakanie na moment, kedy všetci odišli z domu a on ešte ako dievča sa mohol obliecť do pánskeho oblečenia.

Prečítajte si tiež:
Môžu vás policajti len tak zastaviť? Za čo vám môžu dať pokutu a zobrať papiere?

snimka11111111

„Keď sa na mňa pozriete, nie som najsilnejším, najvyšším a ani najkrajším mužom… Ale viete kým som? SOM KONEČNE SÁM SEBOU A JE TO SKUTOČNE BOŽSKÝ POCIT, tvrdí Jaimie.

 

Neodsudzujme ľudí len preto, že sú “iní”. To, že je niekto “iný” neznamená, že je horší!

 

 

Zdroj: Instagram, Daily Mail

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií