fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Environmentálne filmy: 12 tipov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť

Ak chcete, aby sa rok 2022 stal rokom, v ktorom sa budete viac venovať životnému prostrediu, pozrite si tieto environmentálne filmy, ktoré vás presvedčia, že robíte dobrú vec.

Máte tip? napíšte nám mailom

Before The Flood (2016)

Obsahuje dojímavé svedectvá o tom, ako sú rôzne zainteresované strany ovplyvnené zmenou klímy prostredníctvom odlesňovania, zvyšovania hladiny morí a iných ľudských činností. Tento dokument patrí medzi najlepšie environmentálne filmy aj vďaka Leonardovi DiCapriovi (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, Vudu, AppleTV, Disney+)

 

My Octopus Teacher (2020)

Filmový tvorca nadviaže nezvyčajné priateľstvo s chobotnicou žijúcou v juhoafrickom chaluhovom lese a učí sa, keď sa zviera delí o tajomstvá svojho sveta. (Netflix)

Night On Earth (2020)

 

Tento prírodopisný seriál novou technológiou dvíha závoj noci, aby odhalil skrytý život svetových tvorov od levov na love až po netopiere na krídlach. (Netflix, Amazon Prime Video)

 

Erin Brockovich (2000)

Skutočný príbeh americkej právnej asistentky, ktorá sa napriek nedostatočnému akademickému a právnickému vzdelaniu podieľala na príprave súdneho procesu proti kalifornskej spoločnosti Pacific Gas and Electric v roku 1993. (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, Vudu, AppleTV)

Mossville: When Great Trees Fall (2019)

 

Keď sa stáročná černošská komunita, kontaminovaná a vykorenená petrochemickými závodmi, vyrovnáva so stratou domova svojich predkov, jeden muž, ktorý stojí v ceste rozširovaniu závodu, sa odmieta vzdať. (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, Vudu, AppleTV)

Prečítajte si tiež:
Do roku 2030 bude vo vodách 53 miliónov ton plastov

 

Jane Goodall: The Hope (2020)

Sleduje inšpiratívnu aktivistku a vodkyňu počas jej nekonečných ciest a zachytáva jej neúnavné odhodlanie a snahu šíriť posolstvo nádeje. (Amazon Prime Video, Disney+)

The Human Element (2019)

 

Poučný film, ktorý odhaľuje, ako globálne otepľovanie drasticky prispelo k lesným požiarom a hurikánom, ktoré narúšajú rovnováhu medzi človekom a prírodou. Tento film tiež patrí k medzi najlepšie environmentálne filmy. (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, Vudu, AppleTV, Tubi)

Chasing Ice (2021)

Film Jeffa Orlowského sleduje topenie arktických ľadovcov očami fotografa prírody Jamesa Baloga. (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, AppleTV)

 

Tomorrow (2015)

 

Herečka Melanie Laurent cestuje po svete, aby sa stretla s ľuďmi, ktorí sa snažia zvrátiť škody na životnom prostredí spôsobené našej planéte. (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, Vudu, AppleTV)

 

Černobyľ (2019)

Miniséria sa točí okolo jadrovej havárie, ktorá sa stala 25. apríla 1986 na sovietskej Ukrajine. (Amazon Prime Video, HBO Max)

 

Blackfish (2013)

Ukazuje niekedy až devastujúce dôsledky chovu kosatiek v zajatí. (Amazon Prime Video, YouTube, GooglePlay, Vudu, AppleTV)

Prečítajte si tiež:
Splachovanie po malej potrebe je vraj prežitok! Sú s tým Slováci v pohode?

An Inconvenient Truth (2006)

 

Sleduje kampaň bývalého viceprezidenta Spojených štátov amerických Ala Gora, ktorej cieľom je informovať ľudí o globálnom otepľovaní. (Youtube)

 

Máte ďalšie návrhy? Zanechajte ich v komentároch nižšie…

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj emagazine
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií