fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Epicentrum lásky prichádza so zaujímavou ponukou. Páriky môžu dostať aj príspevok na bývanie

Máte tip? napíšte nám mailom

Ja sladké túžby, túžby po kráse spievam peknotou nadšený… Ach, ako sme kedysi nemali radi tieto verše, keď sme sa ich na základnej škole museli učiť naspamäť.

S pribúdajúcimi rokmi je to už o niečom inom. Čo-to sme si odžili, ľúbili aj sklamali, zranili aj sme boli zranení. A tak si teraz pri čítaní najdlhšej ľúbostnej básne na svete dokážeme predstaviť, ako asi Andrej Sládkovič miloval Marínu.

Epicentrum lásky

Epicentrum lásky je zážitková expozícia venovaná práve tejto básni, ktorú Andrej Sládkovič napísal v roku 1846 (aby sme boli presní, napísal ju už o dva roky skôr, v 46. však bola vydaná) Maríne. Spolu s Detvanom sa považuje za vrchol Sládkovičovej tvorby a je zapísaná ako svetový rekord v najväčšej organizácii na certifikáciu svetových rekordov – World Record Academy. Hlavná aktérka, Marína, skoro celý život prežila v Banskej Štiavnici, malebnom stredoslovenskom mestečku. Práve tu, v banskoštiavnickom Dome Maríny, bolo v decembri minulého roka zriadené Epicentrum lásky.

Srdcom Epicentra je BANKA LÁSKY

Tak, ako si v banke ukladáte peniaze, si môžete navždy uložiť aj vašu lásku. Je to jediná banka na svete, kde si páry, jednotlivci, ale aj rodiny môžu uschovať svoj príbeh lásky. Banka lásky je vytvorená z 2900 veršov najdlhšej ľúbostnej básne sveta. Nachádza sa tu takmer 100 000 Schránok Lásky. Každá Schránka reprezentuje jedno písmenko, znak alebo medzeru básne Marína od Andreja Sládkoviča. Môžete si v nej navždy uchovať čokoľvek, čo symbolizuje príbeh lásky. Fotografia, lístok do kina z prvého rande, prstienok, alebo iný symbol – maximálne však rozmeru 70 x 95 x 9 mm. Schránku Lásky si môžete aj zapečatiť. Okrem Vás nebude mať do nej prístup nik iný.

Ďalšie atrakcie

  • Privítanie – Expozíciu otvorí otázka „Čo je to láska?“ a usporiadatelia sľubujú, že z niektorých odpovedí budete hneď v úvode prehliadky dojatí.
  • Hovoriace obrazy – Do skutočného príbehu osudovej lásky vás vtiahnu high-tech technológie hovoriacich obrazov. Budú vám naskakovať zimomriavky, keď budete vidieť a počuť Sládkoviča, ako vyznáva lásku Maríne.
  • Láskou aktivované verše – Prekvapivým a unikátnym spôsobom si môžete vyskúšať, ako sila vašej lásky dokáže spúšťať tie najkrajšie ľúbostné verše z básne Marína.
  • Marínina spálňa – Ak budete mať šťastie, tak sa vám možno podarí nazrieť aj do tajov Maríninej spálne. Uvidíte, s kým usínala a s akými veršami sa prikrývala.
  • Rukopis – V Sládkovičovej knižnici si budete môcť zblízka pozrieť originál faksimile viac ako 170-ročného rukopisu básne Marína.
  • Láskomer – V priestoroch Epicentra Lásky je umiestnený jedinečný Láskomer. Dvojiciam meria lásku a vyjadruje ju veršami z básne Marína.

Čo, kde, kedy a ako?

Na sociálnych sieťach sme objavili zaujímavú a lákavú ponuku. V Epicentre lásky hľadajú kolegov, takže ak s priateľom/priateľkou nemáte žiadne plány, môžete ísť do toho. Sľubujú nielen prácu snov, ale aj príspevok na spoločné bývanie v Banskej Štiavnici, nádhernom historickom meste, v ktorom žila aj samotná Marína.

epicentrum lásky
Zdroj: facebook.com/Epicentrum Lásky

No čo, idete do toho?

Zdroj: EpicentrumLasky.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií