Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Epicentrum lásky prichádza so zaujímavou ponukou. Páriky môžu dostať aj príspevok na bývanie

Ja sladké túžby, túžby po kráse spievam peknotou nadšený… Ach, ako sme kedysi nemali radi tieto verše, keď sme sa ich na základnej škole museli učiť naspamäť.

S pribúdajúcimi rokmi je to už o niečom inom. Čo-to sme si odžili, ľúbili aj sklamali, zranili aj sme boli zranení. A tak si teraz pri čítaní najdlhšej ľúbostnej básne na svete dokážeme predstaviť, ako asi Andrej Sládkovič miloval Marínu.

Epicentrum lásky

Epicentrum lásky je zážitková expozícia venovaná práve tejto básni, ktorú Andrej Sládkovič napísal v roku 1846 (aby sme boli presní, napísal ju už o dva roky skôr, v 46. však bola vydaná) Maríne. Spolu s Detvanom sa považuje za vrchol Sládkovičovej tvorby a je zapísaná ako svetový rekord v najväčšej organizácii na certifikáciu svetových rekordov – World Record Academy. Hlavná aktérka, Marína, skoro celý život prežila v Banskej Štiavnici, malebnom stredoslovenskom mestečku. Práve tu, v banskoštiavnickom Dome Maríny, bolo v decembri minulého roka zriadené Epicentrum lásky.

Srdcom Epicentra je BANKA LÁSKY

Tak, ako si v banke ukladáte peniaze, si môžete navždy uložiť aj vašu lásku. Je to jediná banka na svete, kde si páry, jednotlivci, ale aj rodiny môžu uschovať svoj príbeh lásky. Banka lásky je vytvorená z 2900 veršov najdlhšej ľúbostnej básne sveta. Nachádza sa tu takmer 100 000 Schránok Lásky. Každá Schránka reprezentuje jedno písmenko, znak alebo medzeru básne Marína od Andreja Sládkoviča. Môžete si v nej navždy uchovať čokoľvek, čo symbolizuje príbeh lásky. Fotografia, lístok do kina z prvého rande, prstienok, alebo iný symbol – maximálne však rozmeru 70 x 95 x 9 mm. Schránku Lásky si môžete

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií