fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máte rakovinu! Fatálny omyl lekárov pripravil zdravú ženu o obe prsia

Z dôvodu diagnostikovanej rakoviny prsníka podstúpila obojstrannú mastektómiu (odobratie prsníkov) a chemoterapiu. Avšak po liečbe prišlo šokujúce odhalenie. Sarah nebola nikdy chorá. O tomto príbehu nedávno infromoval Independent .

28-ročná Sarah Boyle sa pred 2 rokmi od anglického lekárskeho tímu Royal Stoke University Hospital v Anglicku dozvedela, že má rakovinu prsníka. Lekársku pomoc vyhľadala po tom, ako sa jej novonarodený syn odmietal kojiť.

Po vyšetreniach nasledovala biopsia a CT vyšetrenie. Pri oboch sa lekári zhodli, že Sarah je v pokročilom štádiu rakoviny prsníka. Na to, aby sa vyliečila, jej lekári doporučovali odstrániť oba prsníky a podstúpiť chemoterapiu, pri ktorej prišla o vlasy.

Zdroj: Sarah Boyle/SWNS

O niekoľko mesiacov na to ju však kontaktovalo vedenie nemocnice, v ktorej Sarah podstúpila liečbu s informáciou, že došlo k omylu. Sarah nemala nikdy rakovinu prsníka. „Vypočuť si, že má človek rakovinu je skutočne hrozné. Rovnako ako podstúpiť operáciu a chemoterapiu. No dozvedieť sa o niekoľko mesiacov neskôr, že to všetko bola chyba, je traumatizujúce a zničujúce” – vyjadrila sa Sarah, ktorá z dôvodu chybnej diagnózy začala trpieť psychickými problémami.

Omyl lekárov “ospravedlnený”

Nemocnica poslala Sarah Boylovej „úprimné ospravedlnenie“, pričom lekársku chybu označila za „zlyhanie ľudského faktora“.

Omyl lekárov – tvrdili jej, že má rakovinu. Zdroj: unsplash.com

„Takáto nesprávna diagnóza je mimoriadne zriedkavá a vieme o ničivom vplyve, ktorý mohla mať na Sarah a jej rodinu,“ uviedla hovorkyňa nemocnice. Aby sa podobné pochybenie už nikdy nestalo, nemocnica zaviedla prísnejšie pravidlá pri analyzovaní vzoriek, ako aj pri popisovaní vyšetrení.

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií