fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máte rakovinu! Fatálny omyl lekárov pripravil zdravú ženu o obe prsia

Máte tip? napíšte nám mailom

Z dôvodu diagnostikovanej rakoviny prsníka podstúpila obojstrannú mastektómiu (odobratie prsníkov) a chemoterapiu. Avšak po liečbe prišlo šokujúce odhalenie. Sarah nebola nikdy chorá. O tomto príbehu nedávno infromoval Independent .

28-ročná Sarah Boyle sa pred 2 rokmi od anglického lekárskeho tímu Royal Stoke University Hospital v Anglicku dozvedela, že má rakovinu prsníka. Lekársku pomoc vyhľadala po tom, ako sa jej novonarodený syn odmietal kojiť.

Po vyšetreniach nasledovala biopsia a CT vyšetrenie. Pri oboch sa lekári zhodli, že Sarah je v pokročilom štádiu rakoviny prsníka. Na to, aby sa vyliečila, jej lekári doporučovali odstrániť oba prsníky a podstúpiť chemoterapiu, pri ktorej prišla o vlasy.

Zdroj: Sarah Boyle/SWNS

O niekoľko mesiacov na to ju však kontaktovalo vedenie nemocnice, v ktorej Sarah podstúpila liečbu s informáciou, že došlo k omylu. Sarah nemala nikdy rakovinu prsníka. „Vypočuť si, že má človek rakovinu je skutočne hrozné. Rovnako ako podstúpiť operáciu a chemoterapiu. No dozvedieť sa o niekoľko mesiacov neskôr, že to všetko bola chyba, je traumatizujúce a zničujúce” – vyjadrila sa Sarah, ktorá z dôvodu chybnej diagnózy začala trpieť psychickými problémami.

Omyl lekárov “ospravedlnený”

Nemocnica poslala Sarah Boylovej „úprimné ospravedlnenie“, pričom lekársku chybu označila za „zlyhanie ľudského faktora“.

Omyl lekárov – tvrdili jej, že má rakovinu. Zdroj: unsplash.com

„Takáto nesprávna diagnóza je mimoriadne zriedkavá a vieme o ničivom vplyve, ktorý mohla mať na Sarah a jej rodinu,“ uviedla hovorkyňa nemocnice. Aby sa podobné pochybenie už nikdy nestalo, nemocnica zaviedla prísnejšie pravidlá pri analyzovaní vzoriek, ako aj pri popisovaní vyšetrení.

Prečítajte si tiež:
Chcete prestať s fajčením? Tieto tipy vám v tom zaručene pomôžu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií