fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete prestať s fajčením? Tieto tipy vám v tom zaručene pomôžu

Máte tip? napíšte nám mailom

 

Neexistuje univerzálny spôsob, vďaka ktorému by bolo možné lusknutím prstov zázračne sa zbaviť cigaretového zlozvyku. Každý si procesom odvykania musí prejsť sám a po svojom. Prinášame Vám ale niekoľko tipov, ktoré by mohli celý proces uľahčiť.

 

  • Je jedno, či sa rozhodnete skončiť s fajčením postupne, alebo zo dňa deň, lebo každý je iný a potrebuje iný prístup, ktorý najviac vyhovuje jeho povahe a životnému štýlu. Čo je však dôležité, je vaše presvedčenie závislosti sa zbaviť a motivácia, prečo to robíte. Podstatné je, že chcete s fajčením skončiť pre seba samých a ste o tom pevne presvedčení, Dôvody, ktoré vás viedli k rozhodnutiu skončiť s fajčením, či už sú to zdravotné alebo napríklad finančné dôvody, budú vašimi opornými piliermi, ak by vás prepadla chuť na cigaretu. Tieto dôvody si vtedy pripomínajte a opakujte.

 

  • Ideálnym časom na začatie boja s cigaretovou závislosťou je leto, ktoré so sebou prináša množstvo aktivít, krásneho počasia a možností, ktoré zamestnajú myseľ a odvrátia myšlienky od cigariet. Samozrejme, neznamená to, že prestať fajčiť je v zime nemožné, ale prečo nevyužiť možnosti hneď teraz?
Prečítajte si tiež:
Rande, na ktoré budete ešte dlho spomínať: 7 tipov, ako ohúriť svoju polovičku!

 

ako skončiť s fajčením
pexels.com

 

  • Nezabúdajte na pitný režim. Voda a čaje hydratujú organizmus, ovocné šťavy dodajú navyše vitamíny a energiu. Pripravte sa na zvýšený apetít, lebo chuťové a čuchové bunky 48 hodín po poslednej cigarete ožívajú. Všetko si budete viac vychutnávať.

 

  • Steraotyp a staré zvyky sú v týchto chvíľach nepriateľmi. Každý nový zážitok vás prenesie ďalej od myšlienok na cigarety. Kreslenie, učenie jazykov, šport alebo možno nejaký zážitok ako let balón,  či jazda športovým autom – nie je dôvod ďalej odkladať nové koníčky alebo niečo, do čoho ste sa chceli už dávno pustiť.

 

  • Máte v okolí niekoho, kto skončil s fajčením? Porozprávajte sa s ním. Nemusí pre vás platiť ten istý postup, ktorý zvolil na zbavenie sa závislosti, ale bude vás chápať, bude rozumieť, čím prechádzate a môžete v ňom nájsť vzor a podporu, že všetko sa dá.

 

  • Odmeňte sa. Za každý pokrok, za rozhodujúce míľniky, za to, že nepoľavujete vo svojom odhodlaní. Rozmaznávajte sa, doprajte si masáž, wellness, príjemnú večeru (teraz, keď máte chuťové a čuchové receptory v plnej sile, si ju vychutnáte ešte viac) alebo niečo, po čom ste dlho túžili.
Prečítajte si tiež:
Nový latino song! Monika Bagárová a Jan Bendig predstavujú elektrizujúcu pieseň plnú exotického Thajska

 

Nie je na čo čakať. Nebude lepšia príležitosť. Svet nikdy nebude dokonalý a bez stresu. Prvý krok je na vás.

 

Foto: pexels.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií