fbpx
Chcete prestať s fajčením? Tieto tipy vám v tom zaručene pomôžu

Chcete prestať s fajčením? Tieto tipy vám v tom zaručene pomôžu

 

Neexistuje univerzálny spôsob, vďaka ktorému by bolo možné lusknutím prstov zázračne sa zbaviť cigaretového zlozvyku. Každý si procesom odvykania musí prejsť sám a po svojom. Prinášame Vám ale niekoľko tipov, ktoré by mohli celý proces uľahčiť.

 

  • Je jedno, či sa rozhodnete skončiť s fajčením postupne, alebo zo dňa deň, lebo každý je iný a potrebuje iný prístup, ktorý najviac vyhovuje jeho povahe a životnému štýlu. Čo je však dôležité, je vaše presvedčenie závislosti sa zbaviť a motivácia, prečo to robíte. Podstatné je, že chcete s fajčením skončiť pre seba samých a ste o tom pevne presvedčení, Dôvody, ktoré vás viedli k rozhodnutiu skončiť s fajčením, či už sú to zdravotné alebo napríklad finančné dôvody, budú vašimi opornými piliermi, ak by vás prepadla chuť na cigaretu. Tieto dôvody si vtedy pripomínajte a opakujte.

 

  • Ideálnym časom na začatie boja s cigaretovou závislosťou je leto, ktoré so sebou prináša množstvo aktivít, krásneho počasia a možností, ktoré zamestnajú myseľ a odvrátia myšlienky od cigariet. Samozrejme, neznamená to, že prestať fajčiť je v zime nemožné, ale prečo nevyužiť možnosti hneď teraz?

 

ako skončiť s fajčením
pexels.com

 

  • Nezabúdajte na pitný režim. Voda a čaje hydratujú organizmus, ovocné šťavy dodajú navyše vitamíny a energiu. Pripravte sa na zvýšený apetít, lebo chuťové a čuchové bunky 48 hodín po poslednej cigarete ožívajú. Všetko si budete viac vychutnávať.

 

  • Steraotyp a staré zvyky sú v týchto chvíľach nepriateľmi. Každý nový zážitok vás prenesie ďalej od myšlienok na cigarety. Kreslenie, učenie jazykov, šport alebo možno nejaký zážitok ako let balón,  či jazda športovým autom – nie je dôvod ďalej odkladať nové koníčky alebo niečo, do čoho ste sa chceli už dávno pustiť.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Slovák sa rozhodol cez inzerát predať cigarety. Jeho dôvod ťa dostane zaručene pobaví

 

  • Máte v okolí niekoho, kto skončil s fajčením? Porozprávajte sa s ním. Nemusí pre vás platiť ten istý postup, ktorý zvolil na zbavenie sa závislosti, ale bude vás chápať, bude rozumieť, čím prechádzate a môžete v ňom nájsť vzor a podporu, že všetko sa dá.

 

  • Odmeňte sa. Za každý pokrok, za rozhodujúce míľniky, za to, že nepoľavujete vo svojom odhodlaní. Rozmaznávajte sa, doprajte si masáž, wellness, príjemnú večeru (teraz, keď máte chuťové a čuchové receptory v plnej sile, si ju vychutnáte ešte viac) alebo niečo, po čom ste dlho túžili.

 

Nie je na čo čakať. Nebude lepšia príležitosť. Svet nikdy nebude dokonalý a bez stresu. Prvý krok je na vás.

 

Foto: pexels.com

Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher ‒ vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave. Píše aj pre stránku Odzadu.sk a založila blog Nightandday.sk. Najčastejšie sa v článkoch venuje kultúre, filmom, móde, vzťahom a lifestylovým témam. „Nejestvuje skutočne nič cenné, čo možno dosiahnuť bez práce a námahy.“ (Joseph Addison).