fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO Šialené outfity z festivalu Burning Man: Nevadská púšť sa premenila na sci-fi mesto

Máte tip? napíšte nám mailom

Šialený, originálny a strhujúci. Aj týmito slovami sa dá opísať tohtoročný púštny festival Burning Man.  Presvedčte sa sami!

Nehostinná Nevadská púšť v oblasti Black Rock Desert sa každoročne stáva dejiskom azda najšialenejšieho a súčasne najoriginálnejšieho festivalu vôbec. Ani tohtoročné podujatie s tradičným názvom Burning Man, sa nezaobišlo bez futuristickej atmosféry.

33. ročník bol prehliadkou kreatívnych a v niektorých prípadoch doslovne bláznivých kostýmov. Na festivale sa už z diaľky vypínali nadživotné sochy a vysoké stavby ako z iného sveta. Púšť brázdili upravené autá a vozy pripomínajúce zvieratá alebo futuristické dopravné prostriedky budúcnosti.

 

Mesto, ktoré nespí ani v noci

V niekoľkodňovom mestečku to žilo aj v noci. Nadrozmerné stavby vynikali v žiarivých neónových farbách. Festival sa ani tento rok nezaobišiel bez zapálenia obrej sochy, v tomto prípade tridsať metrového muža.

Tradíciu totiž založil Larry Harvey, keď v čase slnovratu upálil  v roku 1986 na pláži Baker Beach v San Francisku veľkú drevenú sochu so psom. Larry sa týmto gestom symbolicky odpútal od minulého života, presnejšie od priateľky, ktorá ho opustila. Harvey tradíciu opakoval aj počas  nesledujúcich rokov,  za prítomnosti stále početnejšieho obecenstva.

View this post on Instagram

#burningman2019

A post shared by Екатерина (@catrinyan) on

Polonahé telá aj známe tváre na Burning Man

Na extravagantnom festivale Burning Man dominovali neónové a indiánske kostýmy, výrazne trblietavé kúsky, ako aj vysoké čižmy na hrubej platforme. Dočasní návštevníci púšte si taktiež obľúbili ozdobné telové kamienkyvýrazné pokrývky hlavy.

Na festivale Burning Man bolo možné zazrieť aj návštevníkov s minimom oblečenia. Festivalovú atmosféru si vychutnávali aj viaceré celebrity a najvplyvnejší influenceri. Nechýbali Paris Hilton, Alok, Diplo či svetoznáme modelky Victoria’s Secret. Najšialenejšie momenty festivalu Burning Man 2019  si môžete pozrieť aj TU.

Stále nemáte dosť? Tak pozerajte!

https://www.instagram.com/p/B2MuLhkIHQw/

https://www.instagram.com/p/B2N1APYgabw/

https://www.instagram.com/p/B2N9vy5nMyB/

https://www.instagram.com/p/B2N9FEChHeo/

https://www.instagram.com/p/B2NgmHinlX0/

https://www.instagram.com/p/B13BV6nh9Q6/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B14lu5nDRq5/?utm_source=ig_embed

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií