fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Divoká móda aj romantika? TOTO sú najšialenejšie momenty festivalu Burning Man!

Máte tip? napíšte nám mailom

Populárny festival Burning Man, má svoju tohtoročnú púť už úspešne za sebou. Pozrite sa, na najzaujímavejšie momenty roku 2019.

Toto leto bolo extrémne horúce, avšak ani tieto podmienky nezabránili fanúšikom, aby sa zúčastnili festivalu s názvom Burning Man 2019. Zdá sa, že práve pekelná horúčava bola ešte väčším podnetom k šialenej zábave. Festival sa konal v púšti Black Rock v severoamerickej Nevade a trval od 25. augusta až do 2. septembra.

Burning Man nesklamal ani tento rok. Nespútaná zábava sprevádzala fanúšikov aj počas tohto ročníka, čo dokazujú mnohé fotografie. Účastník festivalu menom Travis C. sa o festivale vyjadril nasledovne: ,,Burning Man 2019 bol v mnohých ohľadoch jednoducho úžasný. Zúčastnil som sa na ňom už tretí rok a pravdepodobne tento bol mojím najobľúbenejším programom. A to práve z dôvodu, že každý rok lepšie porozumiete podmienkam a možnosti získať rôzne nezabudnuteľné zážitky. Napríklad zistíte, ktoré látky odpudzujú prach a ktoré ho naopak priťahujú. Tiež prídete na to, ktoré potraviny sa dobre alebo zle zohrievajú. Celá skúsenosť nie je iba sociálnym experimentom, ale zážitky sú tiež pokryté menšími experimentmi života v alternatívnom vesmíre.“ 

Je Burning Man aj o romantike?

I keď je festival známy mnohými výstrednými kúskami a situáciami, účastník má o festivale jasnú mienku. Tvrdí, že táto komunita sa neustále usiluje vyhýbať rôznym diskriminačným nástrahám. Usiluje sa poukázať na to, aký by bol svet, keby sme si skutočne viac vážili veci, ktoré nám v živote boli dopriate.

Prečítajte si tiež:
Slovensko eviduje 2500 žiadostí o repatriáciu, vyskúša aj charterový let

Travis sa vyjadril, že na festivale ho láka hlavne kreativita: ,,Celý rok strávim tým, že šijem kabáty a iné odevy a potom s radosťou môžem predvádzať túto extravagantnú divokú módu.” Travis tiež povedal, že festival nie je len plný divokosti, ale má tiež romantickú stránku. Prezradil, že najlepší zážitok je práve po festivale, keď sa za úsvitu vraciate domov spolu so svojím partnerom. ,,A v hlave si premietate všetka krásne zážitky dookola. keď vidíte všetky tie výstrelky, tak len premýšľate nad tým, ako veľmi dokáže byť svet šialeným.”

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií