fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ŠOK: Reč Grety Thunbergovej sa objavila v seriály Simpsonovci pred 10 rokmi!

Máte tip? napíšte nám mailom

Simpsonovci sa opäť  vyznamenali ako vizionári. V jednej z častí seriálu natočenej v roku 2007 Lisa Simpsonová predniesla takmer rovnakú reč o klimatických zmenách, ako mladá švédska aktivistka Greta Thunbergová.

Meno Greta Thunbergová sa do povedomia ľudí dostáva čoraz intenzívnejšie. Nedávno totiž vyhrala alternatívnu Nobelovu cenu. Hneď na to sa strhla debata o tom či si zaslúži aj tú naozajstnú. Počas predchádzajúceho týždňa Greta Thunbergová predniesla na samite OSN emotívny prejav, kde vyzvala vplyvných ľudí svetovej politiky, aby klimatické zmeny nebrali na ľahkú váhu a bojovali proti nim. Celý prejav sa niesol v podobe hrozieb aké našej planéte hrozia a Greta do prejavu vložila aj veľkú dávku emócie.

Viacerí si však všimli, že prejav Grety Thunbergovej sa až veľmi nápadito podobá na prejav, ktorý v seriály Simpsonovci predniesla Lisa. Lisa Simpsonová dostala za domácu úlohu pripraviť si prejav o tom, ako bude Springfield vyzerať o 50 rokov. Lisa, ktorá sa v seriály prezentuje ako veľmi enviromentálne založená mladá študentka, spolužiakov vystraší s katastrofickým scenárom o konci sveta, za ktorý budú môcť práve klimatické zmeny. Urobila tak rovnako, ako minulý týždeň Greta Thunbergová.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton spôsobila opäť ošiaľ: Najnovšie udala trend vo farbe vlasov!

Budúcnosť predpovedali už viackrát

Nie je to však po prvýkrát, čo animovaný seriál predpovedal budúcnosť. Tvorcovia seriálu predpovedali mnoho udalostí dávno predtým ako sa skutočne stali. Už pred vyše 20 rokmi vedeli, že Walt Disney kúpi filmové štúdio 20th Century Fox. Skutočne sa tak stalo v roku 2018. V seriály Simpsonovci sa táto udalosť stala dávno predtým. V epizóde Dojazdy pre hviezdy vysielanej prvýkrát 8. novembra 1998 sa totiž objavilo logo štúdia 20th Century Fox, pri ktorom je napísané „divízia spoločnosti Walt Disney”.

Zdroj: express.co.uk

V jednej z epizód poprvýkrát odvysielanej v roku 2000 je zmienka o tom, že sa Donald Trump stane prezidentom Spojených štátov. Seriál Simpsonovci predpovedal tiež finančnú krízu v Grécku, kedy sa počas vysielania televíznej debaty s Homerom Simpsonom objaví nadpis „Európa predáva Grécko na eBay.” Taktiež predpovedali korupčný škandál v medzinárodnej futbalovej federácii FIFA, odpočúvanie Národnou bezpečnostnou službou (NSA), škandál s konským mäsom a mnoho iných udalostí.

Zdroj: nme.com ahaonline.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií