fbpx
Vedeli ste, že aj sliepkam a korytnačkám býva zima? Pozrite si háčkovanú módu, ktorá ovládla nielen dámsky šatník

Vedeli ste, že aj sliepkam a korytnačkám býva zima? Pozrite si háčkovanú módu, ktorá ovládla nielen dámsky šatník

Pamätáte si ešte na časy, keď neboli počítače, väčšinu času sme trávili vonku a domov sme sa chodili iba najesť a prespať? Naše staré mamy počas akejkoľvek voľnej chvíle háčkovali rôzne obrúsky, prestierania, handričky a nezabudli ani na oblečenie. Keď sa pustili do štrikovania, nevedeli prestať. A my sme boli radi, keď sme sa počas zimy mohli zababušiť do teplého šálu, nasadiť rukavice a celé to doplniť trojfarebnou čiapkou.

A presne o tom bude tento článok. O háčkovaní, štrikovaní a našich starých mamách, ktoré by si tento článok pozreli už len preto, aby mohli načerpať inšpiráciu. Ponúkame vám háčkovano-štrikovanú módu na sezónu jeseň/zima, ktorá ovládla internet a sociálne siete určenú pre pánov, dámy i zvieratá. Každý chce mať predsa na sebe to, čo sa len tak hocikde nevidí a kúpiť sa to dá iba cez internetový obchod. Možno skvelý tip aj na vianočný darček, čo poviete?

Nič pre konzervatívnych mužov. Zdroj: designyoutrust.com
Spoločnosť, ktorá sa na výrobu pánskej háčkovanej módy špecializuje, myslela naozaj na všetko. Zdroj: designyoutrust.com
V ponuke sú aj nohavice, ktoré sa dajú pokojne použiť aj ako spodné prádlo. Zdroj: designyoutrust.com

Ženy a háčkovanie idú k sebe

Milé dámy, nemusíte byť smutné, aj pre vás sme našli niečo zo sveta háčikov a nití. Aj keď sa zdá, že slnečné dni už máme za nami, leto môžete mať v šatníku stále, teda aspoň jeho náznak v podobe plaviek Lemoniek. Na Slovensku sa okrem iných dámskej háčkovanej móde venuje i šikovná Stanka Jaššová, ktorá vám pod značkou ,,Lemonky” vie uháčkovať čokoľvek. Stačí ju len kontaktovať.

Jej háčkované modely od topov, plaviek, body, svetrov… nájdete aj v šatníkoch mnohých známych Sloveniek, napríklad u topmodelky Michaely Kociánovej, missky a podnikateľky Romany Škamlovej, Miss Intercontinental Kataríny Manovej či športovej moderátorky Simony Leskovskej.

Najnovšie vyrábala top Yasmin, ktorý pomenovala podľa jej majiteľky Jasminy Alagič. Vyzeral takto krásne:

Zvieratá a háčkované oblečenie?

Odkedy sa prišlo na to, že aj zvieratám je počas sychravých a mrznúcich dní zima, s oblečením pre nich sa akoby roztrhlo vrece. Štrikované šaty, body, čiapka, šál, rukavice, vesta, toto všetko a ešte omnoho viac nájdete v obchodoch so zvieracími potrebami. Ak by aj nie, stačí kliknúť na pár internetových stránok a tovar máte zajtra u vás doma. Myslíme však, že v tomto prípade sa stačí iba pokochať.

háčkovanie pre zvieratá
Aj sliepky môžu byť štýlové. Zdroj: sadanduseless.com
háčkovanie pre zvieratá
Korytnačka alebo delfín? Zdroj: sadanduseless.com
háčkovanie pre zvieratá
Pes alebo Minnie? Zdroj: sadanduseless.com

Zdroj: instagram.com, sadanduseless.com, sadanduseless.com, sadanduseless.com, designyoutrust.com,

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V Košiciach sa háčkovalo! Účastníci podujatia prekonali rekord, bolo ich vyše sto
Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.