fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadá sa 20 tisíc zdravotníkov na plošné testovanie! Takáto je odmena a tu sa prihlásite:

Minister zdravotníctva dnes na tlačovej konferencii informoval, že bude potrebných 20 tisíc zdravotníckych pracovníkov. Vláda prosí zdravotníkov, aby pomohli pri testovaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Momentálne je na Slovensku 19 tisíc lekárov, 34 tisíc sestier, 3200 študentov, 400 zdravotníkov z armády, informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Z týchto pracovníkov bude potrebných predbežne 20 tisíc. Vláda preto prosí, aby zdravotníci pomohli pri plošnom testovaní.

Odmena

Odmena pre zdravotníckych pracovníkov by predbežne mala byť 7,- eur na hodinu a rizikový príplatok za počet pozitívnych v okrsku, čo môže byť aj 20 eur.

Prihlásenie na plošné testovanie

Diagnostiku je možné zvládnuť iba s pomocou veľkého množstva dobrovoľníkov z radov zdravotníkov. Prihlásenie na plošné testovanie je možné prostredníctvom online formulára. Vo formulári stačí vyplniť ako a kde by ste boli ochotní pomôcť.

Výber je aj spomedzi termínov: Piatok 23.10.2020 (Okresy: Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bardejov), Sobota 24.10.2020 (Okresy: Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bardejov), Nedeľa 25.10.2020 (Okresy: Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bardejov), Piatok 30.10.2020, Sobota 31.10.2020, Nedeľa 1.11.2020, Piatok 6.11.2020, Sobota 7.11.2020, Nedeľa 8.11.2020.

Zdravotnícky personál si môže vybrať aj to či chce pomôcť s testovaním alebo vyhodnocovaním výsledkov.

Prečítajte si tiež:
Pandemická komisia navrhuje zaviesť zákaz vychádzania
Prihlásenie na plošné testovanie
Zdroj: korona.gov.sk/spolocna-zodpovednost/

Prvé testovanie

Prvé testovanie sa uskutoční od 24. – 25. októbra v okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín a Bardejov. Hlavným dôvodom je, že v týchto okresoch sú najväčšie ohniská.

Hlavné testovanie

Hlavné testovanie sa uskutoční v dňoch od 30. októbra do 1. novembra 2020 (na Dušičky) a v dňoch od 6. až 8. novembra 2020 (druhý víkend) na približne 5 000 odberných miestach. Testovať bude zdravotnícky personál, nie vojaci.

Priebeh testovania

Po príchode na testovacie miesto sa preukážete občianskym preukazom a následne sa urobí administratíva. Testovať sa bude dať na najbližšom mieste, nie je potrebné chodiť do miesta bydliska.

Následne prebehne odobratie vzorky a teda výter z nosohltana. Po odobratí vzoriek sa občania presunú do priestoru (ktorý ešte nie je stanovený), kde počkajú na výsledok, ktorý bude k dispozícii do 30 minút.

Ak bude osoba pozitívna na ochorenie COVID-19, bude o výsledku informovaná na mieste. Tiež ju oboznámia s ďalším postupom.

CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE, CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE JE DÔLEŽITÉ

CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE, CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE JE DÔLEŽITÉOchorenie COVID-19 sa rýchlo šíri aj v našej krajine. Na ochranu zdravia, ale aj životov, nám pomôže, ak budeme vedieť presne lokalizovať vírus. Vďaka antigenovým testom budeme môcť identifikovať najviac infekčných ľudí. Môžeme zistiť nakazenych, ktorých sa doteraz hygienikom nepodarilo zachytiť. Ich následná domáca izolácia nám môže pomôcž zvrátiť súčasný negatívny vývoj. Pôjde o náročný proces, do ktorého sa ako prvá krajina púšťame. Stúpa nám však počet pacientov s koronavírusom v nemocniciach, taktiež počet nakazených zdravotníkov. Buďme zodpovední a spoločne ochraňme zdravie ľudí. Ďakujeme, že nám pomôžete.

Zveřejnil(a) Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dne Pondělí 19. října 2020

 

Prečítajte si tiež:
Ďalšia obeť koronavírusu! Pacientke ho diagnostikovali až po smrti. Zamestnanci oddelenia sú v karanténe

Povinnosť testovania

Testovanie bude s veľkou pravdepodobnosťou dobrovoľné s tým, že ľudia, ktorí sa nepreukážu akýmkoľvek testom, by mali mať povinnosť ísť do domácej karantény, de facto by mal platiť zákaz vychádzania. Ak karanténu porušia, dostanú pokutu až do výšky 1650 eur.

Premiér tiež informoval, že ľudia, ktorí nedôverujú plošnému testovaniu sa môžu dať otestovať v súkromnom testovaní.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj korona

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií