fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hokejová Liga majstrov pozná takmer všetkých účastníkov, Slovensko zastúpi Slovan Bratislava

Organizátori súťaže udelili voľnú kartu slovinskému tímu Olimpija Ľubľana, ktorý v LM nahradí ukrajinský Donbass Doneck.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Hokejová Liga majstrov už má 31 známych účastníkov z celkového počtu 32 pre sezónu 2022/2023. Isté je, že poslednú voľnú miestenku získa klub zo Švédska – Färjestad BK alebo Växjö Lakers.

Doneck pre vojnu nemôže štartovať

Vedenie súťaže v pondelok potvrdilo, že v LM si v nasledujúcom ročníku zahrá aj nový slovenský šampión HC Slovan Bratislava, ktorý zisk domáceho titulu spečatil v nedeľu na ľade Nitry. Známe je už aj to, že Ukrajina nebude mať svojho zástupcu a v ďalšej sezóne si v LM na základe voľnej karty zahrá slovinský tím HK Olimpija Ľubľana.

Vojna na území Ukrajiny je tragédiou, ktorá so sebou prináša nepredstaviteľné problémy pre ľudí na Ukrajine. Spôsobila tiež, že Donbass Doneck nemôže štartovať v Lige majstrov. Po vyhodnotení všetkým možností sme sa rozhodli udeliť voľnú kartu Olimpiji Ľubľana a na našu mapu môže pribudnúť ďalšia nová krajina,” uvádza sa v stanovisku vedenia hokejovej Ligy majstrov.

Nový ročník začne v septembri

V nasledujúcom ročníku budú mať v LM po piatich zástupcov Švédsko a Švajčiarsko, po štyroch Fínsko a Česko, troch Nemecko. Z nadnárodnej Ice Hockey League si účasť zaistili dva rakúske tímy aj maďarský Fehérvár. Okrem toho sa v LM predstavia aj šampióni Veľkej Británie, Francúzska, Slovenska, Nórska, Poľska a Dánska, okrem nich aj víťaz Kontinentálneho pohára (poľská Cracovia Krakov) a spomenutý slovinský klub Olimpija Ľubľana.

Prečítajte si tiež:
Bývalý rolbár a maskot Detroitu Red Wings žaluje prevádzkovateľa haly, ten ho prepustil pre močenie do odtoku

Žreb skupinovej časti nasledujúcej sezóny sa uskutoční 25. mája vo fínskom Tampere a nový ročník sa začne 1. septembra 2022.

Viac k témam: Hokejová Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejová Liga majstrov pozná takmer všetkých účastníkov, Slovensko zastúpi Slovan Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií