fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Home Credit zastavil exekúcie. Tisíce klientov sú bez dlhov

Úverová spoločnosť Home Credit zastavila exekúcie na základe takzvaných rozhodcovských doložiek, ktoré české súdy v minulosti vyhlásili za neplatné. Úverové firmy napriek tomu pomocou nich vymáhali stovky miliónov od desiatok tisíc ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Upozornili na to servery penize.cz a Zoznam Správy. ,,Príbeh rozhodcovskej doložky skončil. Klienti sú bez dlhov. Exekúcie vedené podľa doložiek sme už zastavili. Žiadny z týchto nesplácaných úverov sme neodpredali inkasným agentúram a stratu z toho tak nesieme sami,“ uviedla dnes firma na twitteri.

Podľa informácií Zoznam Správ týmto spôsobom Home Credit, ktorý vlastní najbohatší Čech Petr Kellner spolu s Jiřím Šmejc, odpísal asi 300 miliónov korún. Navyše bude musieť zaplatiť aspoň čiastočné náklady exekútorom.

Firmy v minulosti pochybili, keď v niektorých rozhodcov v klauzulách k úverovým zmluvám nevymenovali konkrétneho rozhodcu.

V mnohých doložkách rozhodcov je uvedená len firma, ktorá bude v sporoch rozhodovať a nie konkrétny rozhodca. Podľa Najvyššieho súdu nebol takýto výber transparentný. Rad splátkových firiem však aj po tomto dátume tieto rozhodcovské nálezy používala a na ich základe posielala dlžníkov do exekúcie.

Prečítajte si tiež:
Snúbenci si svoje ÁNO povedali na Mount Evereste. Po prezretí ich svadobných fotiek, zatúžiš po svadbe v horách aj ty

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj lidovky

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií