fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič pobúril ľudí “zvláštnym statusom“ na Facebooku k včerajším 1 488 testovaným

Včera bolo otestovaných 1 488 ľudí na COVID-19. Igor Matovič sa vyjadril na sociálnych sieťach “zvláštnym statusom“.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Slovensku za uplynulý deň pribudli 2 nové prípady ochorenia COVID-19 a testom sa podrobilo 1 488 ľudí. Igor Matovič zverejnil “zvláštny status“, čím pobúril viacero ľudí na sociálnych sieťach.

Snímka obrazovky o

Snímka obrazovky o
facebook.com/igor.matovic.7

V marci sa Marian Kotleba postavil pred súd kvôli šeku s hodnotou 1 488 eur

Marianovi Kotlebovi hrozí väzenie pre odovzdávanie šekov, ktoré mali mať v sebe nacistickú symboliku. Proces bol však odročený. Líder ĽSNS sa postavil pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Dôvodom sú kontroverzné šeky pre sociálne slabších v hodnote 1 488 eur. Význam tohto čísla si vraj prijímatelia šekov vôbec neuvedomovali. Marian Kotleba tak čelí obžalobe z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu potlačeniu základných práv a slobôd.

Marian Kotleba spochybnil posudok

Marian Kotleba sa dostal do problémov v marci 2017. Na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici odovzdal trom rodinám symbolické šeky. Problémom bolo číslo na šeku, pretože každý jeden bol vystavený na sumu 1 488 eur. Toto číslo je známe a používané v symbolike neonacistov. To pred sudkyňou zdôrazňoval aj prokurátor.

Symbolika

Číslo 14 v sume 1 488 podľa orgánov činných v trestnom konaní totiž predstavuje vetu „we must secure the existence of our people and a future for white children“ (Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí), ktorej autorom je americký rasista David Lane.

Prečítajte si tiež:
Chceš byť v lete morskou pannou alebo veľrybou? Dojemná a trefná odpoveď ženy vás dostane!

Veta má 14 slov a číslovka 14 sa používa ako neonacistický symbol často v kombinácii s číslom 88, ktoré v nacistickej symbolike odkazuje na nacistický pozdrav Heil Hitler, keďže písmeno H je ôsmym písmenom v abecede.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií