fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

IKEA ponúka robotický nábytok, ktorý sa rozloží sám a ušetrí veľa miesta! Pozrite, ako táto novinka funguje

Máte tip? napíšte nám mailom

Novinka od švédskej firmy IKEA je demonštráciou toho, že aj malý priestor je využiteľný. Prichádzajú s predstavením robotického nábytku. 

V dnešnej dobe sa čoraz viac ľudí sťahuje z dedín do veľkých miest. Dôvodom sú hlavne lepšie pracovné príležitosti či lepšia vybavenosť. Problém však nastáva s bývaním, keďže chýbajú voľné byty. Inžinieri síce stavajú nové a nové priestory pre bývanie, no kvôli veľkému dopytu môžete často krát nájsť aj ponuky, ktoré sa svojim priestorom zdajú malé.

Zdroj: homecrux.com

Švédsky výrobca nábytku IKEA prichádza s riešením v podobe robotického nábytku. Ten dokáže vďaka svojej variabilnosti vytvoriť aj z malého priestoru miesto na plnohodnotné bývanie. „Namiesto toho, aby sme obmedzili veľkosť a využiteľnosť nábytku, transformuje sa na funkciu, ktorú aktuálne potrebujete,“ vysvetľuje vývojárka produktov a inovácie IKEA, Seana Strawn. “Keď spíte, nepotrebujete pohovku. Keď používate šatník, nepotrebujete svoju posteľ atď,” dodala Strawnová.

V praxi to teda znamená, že IKEA spojila posteľ, pracovný stôl, šatník, pohovku a obývačkovú skriňu do jedného kusu nábytku. Podľa slov vedenia vývoja, inžinieri sa inšpirovali bývaním v Japonsku, kde ľudia žijú v naozaj stiesnených podmienkach. Za celým nápadom však nestojí len samotná IKEA. Na pomoc si totiž privolali americkú firmu Ori, ktorá má v oblasti robotických nábytkov pomerne slušnú históriu.

Prečítajte si tiež:
10 tipov na ekologické Vianoce

Cenu ešte švédski nábytkári nezverejnili, no dá sa predpokladať, že takáto súprava lacná nebude. Dokazujú to aj ceny spomínanej americkej firmy Ori. U nich za podobný kus nábytku zaplatíte od šesť do desať tisíc dolárov. Nakoľko je ale IKEA známa svojou cenovou dostupnosťou, budeme zvedaví, akú cenovú politiku zvolia v tomto prípade.

Zdroj: dezeen.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií