fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Inšpekcia nezačala žiadne vyšetrovanie razie v Pente, podľa právnika doteraz nevybavili trestné oznámenie Haščáka

Vo veci musia byť podľa advokáta Martina Škublu vypočutí poškodení, ako aj ďalší svedkovia, napríklad kukláči, operatívci alebo policajní funkcionári.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Policajná inšpekcia zatiaľ nezačala žiadne vyšetrovanie vo veci policajnej razie v priestoroch finančnej skupiny Penta v komplexe Digital park z roku 2020. Ako informoval právny zástupca podnikateľa Jaroslava Haščáka Martin Škubla, trestné oznámenie jeho klienta doteraz nevybavili.

„Žiaľ, ani po roku a pol vyšetrovanie začaté nebolo,” uviedol Škubla s tým, že vo veci musia byť vypočutí poškodení, ako aj ďalší svedkovia, napríklad kukláči, operatívci alebo policajní funkcionári k priebehu udalostí, pri ktorých policajti nedôvodne a neprimeraným spôsobom obmedzovali prítomné osoby na slobode.

„Neprimeranosť zákroku – aj v priestoroch, kam nedosiahli kamery – vedia potvrdiť svedkovia,” skonštatoval Škubla. Dodal, že vyšetrovateľka je zo zákona povinná rozhodnúť o trestnom oznámení do 30 dní a ak existuje konkrétne podozrenie, má začať trestné stíhanie „vo veci“, lebo až po jeho začatí môže začať aj riadne dokazovanie, a to najmä najmä výsluchy svedkov.

Právni zástupcovia Jaroslava Haščáka a dvoch spoločností zo skupiny Penta podali v utorok 11. októbra podnet na Výbor pre obranu a bezpečnosť (VOB) Národnej rady SR. Výbor má podľa zástupcov preskúmať pochybenia sprevádzajúce služobný zákrok príslušníkov Útvaru osobitného určenia (ÚOU) v priestoroch Penty, machinácie pri jeho povoľovaní, ale aj neochotu štátnych orgánov za takmer dva roky zákonnosť tohto zákroku riadne preveriť.

Prečítajte si tiež:
Na diaľnici v smere do Bratislavy sa stala tragická nehoda, kamión narazil do dvoch áut (foto)

Viac k témam: Policajná inšpekcia, Policajná razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Inšpekcia nezačala žiadne vyšetrovanie razie v Pente, podľa právnika doteraz nevybavili trestné oznámenie Haščáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií