fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ján Danko obhájil v Martine primátorský post, jeho protikandidáti to dotiahli aspoň do zastupiteľstva

Martinské mestské zastupiteľstvo je z polovice vynovené.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.10.2022 (Webnoviny.sk) – Mestské zastupiteľstvo v desiatom najväčšom meste na Slovensku čakajú výrazné povolebné zmeny. V 31-člennom poslaneckom zbore mesta Martin zostane len 15 doterajších poslancov. Poslanecké mandáty získali všetci šiesti protikandidáti staronového primátora Jána Danka.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Obhájili aspoň poslanecké mandáty

Dankovi na úspešnú obhajobu stačilo 4 273 hlasov. Druhý v poradí Michal Uherčík zaostal o 840 hlasov, s menším odstupom nasledovali Stanislav Thomka a Martin Kalnický. Všetci traja však obhájili svoje poslanecké mandáty, podobne ako ďalší poslanec Marek Belák, ktorý sa tiež uchádzal o primátorskú funkciu.

Do mestského zastupiteľstva zasadnú aj dvaja zvyšní kandidáti na primátora – Milan Ftorek a Jozef Petráš.

Poslanec Vons prišiel o dve funkcie

V poslaneckých voľbách neuspeli predovšetkým členovia poslaneckého klubu Spoločne pre Martin, ktorý doteraz podporoval primátora Danka. Poslanecký mandát sa nepodarilo obhájiť Slavomírovi Šuchovi, Daliborovi Steindlovi, Martinovi Makovníkovi, Tiborovi Adamkovi, Zdenkovi Kozákovi ani viceprimátorovi Rudolfovi Kollárovi.

Do mestského parlamentu už nezasadne ani poslanec Národnej rady SR za hnutie OĽaNO Peter Vons, ktorý súbežne prišiel aj o pozíciu v krajskom zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja.

Prečítajte si tiež:
Vláda sa bude zaoberať aplikáciou nástrojov zeleného obstarávania, dôvodom je napĺňanie cieľov environmentálnej politiky

V 31-člennom zastupiteľstve bude mať desať zástupcov zoskupenie Skúsime to inak, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana. Koalíciu Sme rodina, Slovenská národná strana, Hlas-SD budú reprezentovať štyria poslanci a jeden mandát získala Dobrá voľba a Umiernení. Zvyšní 16 poslanci sú nezávislými kandidátmi, medzi nimi bývalá úspešná reprezentantka v atletike Lucia Hrivnák Klocová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Danko obhájil v Martine primátorský post, jeho protikandidáti to dotiahli aspoň do zastupiteľstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií