fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Január 2021: Sedem najlepších filmov na Netflixe

Máte tip? napíšte nám mailom

Na začiatok roka sa môžete pripraviť na skvelú nádielku noviniek, ktorú si Netflix na január 2021 pripravil. Od klasických filmov až po oceňované novinky európskej aj americkej kinematografie.

Pieces of woman – Kúsky ženy (2021)

Zoznam filmov, ktoré môžeme zaradiť k top v januári 2021, zaručene patrí Pieces of a Woman. Maďarský režisér Kornél Mundruczó sa bezpochyby radí k talentovaným a jedinečným európskym režisérom. Film mal svetovú premiéru 4. septembra 2020 na 77. Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach. Vanessa Kirby, ktorá stvárnila hlavnú úlohu, získala Volpiho pohár za najlepšiu herečku. Film bol do kín uvedený 30. decembra 2020. Na Netflixe bude mať premiéru 7. januára 2021. Po tragickom domácom pôrode sa musí vyrovnať s návalom emócií i veľkým smútkom a nájsť cestu späť k svojmu partnerovi i rodine.

Martha a Sean Carson sú manželia, ktorí čakajú bábätko. Ich život sa nenávratne zmení počas domáceho pôrodu. Ich pôrodná asistentka čelí obvineniu z trestnej činnosti z nedbanlivosti. Začína sa tak celoročná odysea pre Martu, ktorá musí prechádzať svojím zármutkom pri rozpoltených vzťahoch so svojím manželom a panovačnou matkou spolu s pôrodnou asistentkou, ktorej musí čeliť pred súdom.

Penguin Bloom (2021)

Penguin Bloom je dráma z roku 2020, ktorú režíroval Glendyn Ivin a film je natočený podľa skutočnej udalosti podľa knihy Bradleyho Trevora Greiveho. Film mal svetovú premiéru na medzinárodnom filmovom festivale v Toronte 12. septembra 2020 a Netflix ho začne streamovať 27. januára 2021. Fotograf a jeho rodina nachádzajú nádej a útechu v malom vtáčikovi – strake – zatiaľ čo sa počas dovolenky so svojou rodinou snažia prispôsobiť ochrnutiu manželky fotografa po páde z balkóna.

Superbad (2007)

Superbad, ktorý MTV a Comedy Central vysielali posledné desaťročie v podstate na nepretržitej slučke, sa vracia k Netflixu, čo znamená, že si môžete konečne pozrieť túto formatívnu komédiu pre stredoškolákov bez toho, aby ste museli stráviť 45 minút pozeraním na reklamy.

Superbad je príbeh dvoch dospievajúcich chlapcov, ktorých čaká maturita. Sú na sebe obrovským spôsobom závislí, ale teraz by mal každý z nich ísť na inú vysokú školu a čaká ich odlúčenie. Evan (Michael Cera) je milý, šikovný a hanblivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posadnutý dievčatami. Vo filme sledujeme ich zúfalé pokusy zapôsobiť počas jednej bláznivej noci na osoby, po ktorých túži. Počas jedinej príšernej potupnej noci, na ktorú po zbytok života vďačne budete  spomínať. 

Film je na Netflixe k dispozícii od 1. januára 2021.

Enter the Dragon (1973)

Nakoľko je film očividne výkladnou skriňou jedinečnej Bruce Leeovej osobnosti, je plný aj jedného z najväčších hereckých obsadení, aké kedy tento žáner mal.

Bývalý šaolinský mních Han neobmedzene vládne vo svojej ostrovnej pevnosti. Každé tri roky usporadúva slávny turnaj v bojových umeniach. Nikto však netuší, že Han je zločinec, ktorý pašuje drogy. Bohužiaľ, pre neho sa turnaja zúčastní postava Bruce Leeho, ktorá zároveň prichádza pomstiť smrť svojej sestry. Zápletka však v tomto filme nie je najdôležitejšia.

Oveľa podstatnejší je herec Bruce Lee a jeho práca s telom a zvuk vlastného hlasu. Už vo svojom druhom súboji predvedie neuveriteľný kop priamo do centra istoty väčšiny mužov. Vrcholom je však pochopiteľne súboj s hlavným zloduchom v zrkadlovej miestnosti. Filmový kokteil namiešaný z hongkongských bojových filmov, bondoviek a citácií Wellesa na záver. Bruce Lee mesiac po dokončení tohto filmu za nevyjasnených okolností zomrel.

Film je na Netflixe k dispozícii od 1. januára 2021.

The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988)

The Naked Gun sa naposledy dostal na Netflix v januári 2020 a ukázalo sa to ako dobrý krok. Netflix to zopakoval aj tento rok a na začiatok 2021 si pripravil The Naked Gun: From the Files of Police Squad.

Niekto nezažije nič dobrodružného ani keby sa rozkrájal. A niekomu stačí vyjsť na ulicu a ocitne sa v samom centre tých najbláznivejších situácií, aké si vieme predstaviť. Poručík losangelskej polície Frank Drebin patrí k tým druhým. A pretože šťastie, ako je známe, praje pripraveným, býva to ostatné už len logickým vyústením deja. Ako napríklad teraz, keď má do Los Angeles zavítať sama britská kráľovná Alžbeta a oddiel, ktorého je Frank členom a je poverený jej ochranou.

Film je na Netflixe k dispozícii od 1. januára 2021.

The Departed (2006)

Kriminálna dráma Skrytá identita je zasadená do Bostonu, kde štátna polícia vedie vojnu s organizovaným zločinom. Tajný policajt Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) je poverený úlohou infiltrovať zločineckú sieť, ktorej predsedá boss Costello (Jack Nicholson). Billy si čoskoro získa Costellovu dôveru, lenže je tu tiež Colin Sullivan (Matt Damon), ktorý sa pre zmenu infiltroval do polície. Sullivan stúpa po kariérnom rebríčku a stáva sa významným členom Jednotky pre zvláštne vyšetrovanie. Životy oboch mužov sú hlboko ovplyvnené prostredím, v ktorom sa pohybujú. Časom však vyjde najavo, že v systéme je ešte hráč, ktorý hrá na obe strany. Billyho i Colinova existencia je razom ohrozená a vystavená nepriateľskej strane a obaja muži musia vyvinúť maximálne úsilie, aby ich identity neboli odhalené a oni zachránili seba.

Film je na Netflixe k dispozícii od 1. januára 2021.

Goodfellas (1990)

Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sníva o tom, že sa stane gangstrom. Robí drobné služby pre miestnych mafiánov a keď je zadržaný políciou kvôli pašovaniu cigariet, odmieta vypovedať, čo mu vynesie priazeň kmotra Paula Cicera, ktorý ho prijme do svojich služieb 1963. Henry spolu s Jimmym Conway a Tommym DeVito urobí úspešnú lúpež na letisku. Ostrieľaný Jimmy sa stáva mladíkovým priateľom a mentorom. Henry sa ožení so židovským dievčaťom Karen a navonok žije pokojným a usadnutým životom. Jeho žena po svadbe zistí skutočný prameň Henryho príjmov a prijme to ako nezvratný fakt. Henry opustí svoju ženu po žiarlivej scéne, ktorú mu Karen urobí kvôli jeho milenke. Na Cicerovo naliehanie však naďalej udržuje zdanie fungujúceho manželstva. Za surové zmlátenie jedného dlžníka sú Henry s Jimmym odsúdení na desať rokov. Vo väzení sa Henry zapletie do distribúcie drog, pretože má strach, že jeho rodina zostane bez peňazí. Keď je po štyroch rokoch podmienečne prepustený, sľubuje, že drogy nechá. Henry, Jimmy a Tommy urobia ďalšiu lúpež na letisku, ktorá im prinesie 6 miliónov dolárov. Na ich stopu sa však dostáva FBI. Cicero sa rozhodne odstrániť slabý článok, ktorým je zabijak Tommy. Henry zisťuje, že ďalší na rade bude on a rozhodne sa prihlásiť sa ako dobrovoľný svedok, aby získal ochranu federálnych úradov, ktoré mu zariadia zmenu totožnosti.

Film je na Netflixe k dispozícii od 1. januára 2021.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj indiewire csfd
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií