Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Január 2021: Toto sú najlepšie filmy a seriály na HBO

Január 2021 prináša niekoľko dobrých filmov a seriálov, ktoré si môžete pozrieť na HBO GO, HBO a Cinemax. Vybrali sme pre vás zoznam, na čo sa môžete tešiť.

Vychutnajte si najlepšie filmy a seriály na HBO, ktoré si pre nás pripravili streamovacie služby na začiatok roka 2021. Ak nemáte HBO, pozrite si najlepšie filmy na Netflixe, o ktorých sme tiež písali.

Birds of Prey

31. januára 2021

A poznáte ten o policajtke, blondínke, psychopatke a mafiánskej princeznej? Totálne pošahaný príbeh z pohľadu samotnej Harley (Margot Robbie), ako ho môže vykresliť len ona. Roman Sionis (Ewan McGregor), jeden z najobávanejších narcistických zloduchov Gothamu a jeho fanatická pravá ruka Victor Zsasz (Chris Messina) si vezmú na mušku mladú Cass a skazená spodina pri pátraní po nej obráti Gotham hore nohami. Cesty Harley, ktorá sa konečne rozišla s Jokerom, Huntress (Mary Elizabeth Winstead), Black Canary (Jurnee Smollett-Bell) a Renee Montoyi (Rosie Perez) sa pretnú a nesúrodá štvorica nemá inú možnosť, než sa Romanovi postaviť.

 

Doktor Spánok (Doctor Sleep)

nedeľa 3. januára 2021

Film nadväzuje na príbeh filmu Osvietenie (Stanley Kubrick), ktorý popisuje hrôzostrašné udalosti, ku ktorým došlo pred 40 rokmi v hoteli Overlook. Teraz už dospelý Dan Torrance (Ewan McGregor) sa usilovne snaží vyrovnať so svojim hrôzostrašným zážitkom z hotela a nájsť pokoj v duši. Všetko sa ale zmení vo chvíli, keď sa stretne s Abrou, odvážnym mladým dievčaťom, ktoré je obdarené mimoriadnymi schopnosťami označovanými ako „žiarenie“. Abra inštinktívne vycíti, že Dan má rovnaké tajuplné nadanie ako ona a obráti sa naňho so zúfalou prosbou o pomoc. Neľútostná Rose a jej nasledovníci totiž čerpajú energiu zo „žiarenia“ ďalších nevinných detí a pre dosiahnutie svojej nesmrteľnosti sú ochotní urobiť čokoľvek. Táto dvojica spojí svoje sily a pustí sa s Rose do nemilosrdného boja na život a na smrť.

 

Sirota Brooklyn (Motherless Brooklyn)

nedeľa 17. januára 2021

Skvelý Edward Norton, ktorý režíroval, napísal, ale aj produkoval film Sirota Brooklyn, si v ňom zahrá aj hlavnú postavu – osamelého súkromného detektíva s Tourettovým syndrómom. Ten sa pokúša objasniť vraždu svojho mentora a jediného priateľa Franka Minnu (Bruce Willis) len za pomoci nejasných stôp a svojej jedinečnej pamäte. Postupne odkrýva prísne strážené tajomstvá, ktoré udržujú osud mesta New York v päťdesiatych rokoch v rovnováhe. Pri pátraní sa dostáva do kontaktu s násilníkmi, korupciou a najnebezpečnejším človekom v meste, len aby sa dopátral k pravde a zachránil ženu, na ktorej mu záleží.

 

Dokonalá lož (The Good Liar)

nedeľa 24. januára 2021

Herecké legendy Helen Mirren a Ian McKellen sa prvýkrát stretávajú na filmovom plátne v napínavom thrilleri plnom dokonalých klamstiev a skrytých tajomstiev. Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade.

 

Seriály:

C.B. Strike: Smrtiaca biela (C.B. Strike: Lethal White)

21. januára 2021

Premiéra prvej časti britského seriálu podľa detektívnych románov JK Rowlingovej voľne nadväzuje na populárne minisérie C.B. Strike. Do kancelárie súkromného detektíva Cormorana Strika (Tom Burke) tentoraz prichádza mladík menom Billy Knight v záchvate psychózy a rozpráva vyšetrovateľovi príbeh o dieťati, ktoré bolo kedysi dávno priamo pred jeho očami uškrtené. Strike je súčasne najatý ministrom vlády Jasperom Chiswellom, aby preveril Billyho brata Jimmyho Knighta, ktorý ho vydiera. Strike so svojou partnerkou Robin (Holliday Grainger) rieši spojitosť medzi oboma prípadmi, Robin sa v utajení vydáva do Dolnej snemovne…

 

Batwoman II. (Batwoman II.

pondelok 18. januára 2021, každý pondelok jedna časť

Tri roky potom, čo Batman zmizol bohviekam, sa Gotham ocitá v úplnom chaose. Mestská polícia bez pomoci superhrdinu prehráva na všetkých frontoch. Obyvateľov chráni Jacob Kane a jeho ozbrojenci. Nemilosrdné prestrelky medzi gangmi si pred rokmi vyžiadali životy Jacobovej prvej ženy a jednej z jeho dcér. Svoju dcéru Kate, ktorá prežila, preto pošle z Gothamu preč, do bezpečia. Po potupnom vylúčení z vojenskej školy a rokoch tvrdého výcviku sa Kate vracia domov práve vo chvíli, keď sa gang Wonderland zameria na otcovu bezpečnostnú firmu. Aby Kate pomohla svojej rodine i celému mestu, pokúsi sa pokračovať v odkaze svojho nezvestného bratranca Brucea Waynea ako Batwoman.

Čas čarodejníc II. (A Discovery Of Witches II.)

piatok 8. januára 2021

Seriál vychádzajúci z úspešnej románovej trilógie Deborah Harkness je milostným príbehom z Oxfordu akademického sveta, kde hŕstka čarodejníc, upírov a démonov v kútiku žije a pracuje medzi ľuďmi. Pôvabná historička a čarodejnica Diana Bishop (Teresa Palmer) objaví v jednej z oxfordských knižníc rukopis, ktorý ju vtiahne do víru nebezpečnej záhady a skríži jej cesty s genetikom-upírom Matthewom Clairmontom (Matthew Goode). V druhej sérii Matthew s Dianou cestujú späť v čase do temných uličiek alžbetínskeho Londýna, kde sa skrývajú pred Kongregáciou. Pátrajú tu po mocnej čarodejnici, ktorá by Dianu naučila lepšie ovládať jej magické schopnosti. Popri tom hľadajú nepolapiteľnú Knihu života… Dostupná je celá séria seriálu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií