fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podnikateľ Juraj Jančovič: Hovorili mi, že skončím na ulici. Teraz sa moje obraty pohybujú v desiatkach tisíc eur

Máte tip? napíšte nám mailom

Podnikateľ Juraj Jančovič (24) prezradil, čo stojí za úspechom a čím si človek musí prejsť, aby sa na svojej ceste posunul o niečo ďalej.

https://www.instagram.com/p/BvMamY9Aot7/

Momentálne podnikáte v oblasti sprostredkovania obchodu a služieb na finančnom trhu. Čo bol prvotný impulz k tomu, prečo ste sa rozhodli podnikať, a s akými prekážkami ste sa na začiatku tejto cesty stretli? 

Ohľadom mojich pracovných začiatkov by som povedal nasledovné. Zaoberám sa prevažne kontrolou a plánovaním riešení na finančnom trhu. Do tejto sféry tiež patrí starostlivosť o chod života a peňazí mojich klientov, to je taká jednoduchšia podstata práce mojich spolupracovníkov. Mojou prioritou, prečo ma táto práca baví, je to, že môžem pomáhať školiť ľudí, posúvať ich ďalej a meniť ich životy k lepšiemu. Hlavne ukázať im možnosť, ako podnikať bez vstupného kapitálu, vybudovať si vlastné podnikanie a biznis, stať sa úspešným a niečo dokázať. To je môj hlavný nástroj a „produkt”. Robiť ľudí spokojnejšími, úspešnými a šťastnejšími. To ma teší najviac, keď môžem otvoriť novú kanceláriu, ukázať im celé know-how a idem ďalej.

https://www.instagram.com/p/BxnH5hei0QQ/

Akú prácu ste pred podnikaním vykonávali?

Som vyučený čašník a maturitu som si dorábal. Myslím, že sa to volalo manažment spoločného stravovania. Čo sa však týka mojich predošlých zamestnaní, robil som všetko možné od fabrík cez zber viniča až po stavebné práce. Robil som aj v zahraničí čisto nočné služby vo fabrike, naposledy to bola práca automechanika. Túto prácu som robil asi 2 roky, začínal som tam v autoumyvárni. Keďže mali málo ľudí, začali ma zapájať aj do servisu, až som skončil ako mechanik. Vtedy sa moje financie pohybovali na úrovni 500 – 600 eur, momentálne sú moje obraty v desiatkach tisíc eur.

Pre úspech v podnikaní niekedy ani tak nie je dôležité vysokoškolské vzdelanie, ako skôr obchodno-podnikateľský duch. Aké vlastnosti by podľa vás mal mať podnikateľ, keď sa chce úspešne uplatniť na trhu?

Prečítajte si tiež:
Venuje sa wrestlingovej žurnalistike: Na Slovensku je to exotická záležitosť, v januári sme korunovali historicky prvého šampióna

K tomuto druhu podnikania som sa dostal úplnou náhodou, keďže som bol predtým zamestnaný a často som menil práce. Nemohol som zniesť rozkazy, neznášal som, keď mi stále niekto rozkazoval, kedy musím prísť a kedy zas odísť. Vždy som chcel niečo dosiahnuť a byť niekto. Vedel som, že sa mi to raz podarí, a potom prišla najlepšia ponuka, akú som mohol získať. Po tom, ako mi bola predstavená vízia, som po niekoľkých stretnutiach dal hodinovú výpoveď v práci a išiel som do biznisu úplne naplno. To som ešte ale ani nevedel, čo presne idem robiť.

https://www.instagram.com/p/BtbGNFFl4gW/

Prvé prekážky, s ktorými som sa stretol, bol, samozrejme, výsmech, že som blázon. Odhovárali ma, že je to blbosť, že skončím na ulici, že to nemá význam a mám si nájsť „normálnu” prácu. Takže najväčšou prekážkou bolo nepustiť si závistlivých ľudí do hlavy a ísť si svojou cestou. Našťastie patrím k 5 % ľudí, ktorí si vždy urobia vlastný názor. Vždy si idem za tým, čo si zaumienim, a keď niekto povie, že to nedokážem, tak mu, naopak, ukážem, ako sa to dá.

V tejto oblasti sa tiež vyskytuje neprajnosť ľudí. Ako to vnímate?

Áno, je pravda, že tu pôsobí veľa podvodníkov, ktorí to robia hlavne kvôli rýchlym peniazom. Je pravda, že táto práca je kráľovsky platená na pomer toho, koľko času tomu venujete. Je to lákavé, ale pokiaľ idete touto filozofiou, je to skôr krátkodobé. Pokiaľ to chcete robiť dlhodobo, musíte to robiť kvalitne a hlavne pre ľudí. Peniaze prídu aj tak, no ľudia bývajú nedôverčiví, takže zo začiatku bolo ťažké získať si dôveru. Dnes to už neriešim, keďže ma ľudia poznajú a radi sa vracajú.

https://www.instagram.com/p/BtuyfdXlRnu/

Tvrdíte o sebe, že ste veľkým fanúšikom bojových športov. V minulosti ste sa stretli s úspešným športovcom Ivanom Buchingerom. Aké znalosti, rady ste od neho získali a čím ste sa inšpirovali pre ďalší osobný progres?

Prečítajte si tiež:
Starostka z Fekišoviec valcuje internet. Porušuje zákon?

Je to veľmi inšpiratívny a úspešný človek a len ma utvrdil v tom, čo je dávno známe. Treba makať a makať. A to dostatočne dlho. Výsledky prídu, len to potrebuje čas a trpezlivosť. A urobiť všetko pre to, čo chcete. Samozrejme, musíte tomu veľa obetovať – aj Ivan toho obetoval skutočne veľmi veľa, a preto je tam, kde je.

No napríklad motivačné knihy vôbec nečítam. Nepatrím k tým preafektovaným a premotivovaným ľuďom. Je to podľa mňa nesympatické a umelé. Radšej som sám sebou a namiesto motivačných rečí makám. Samozrejme, neodsudzujem to, ja tak isto poznám super ľudí, ktorí na tomto fičia a sú to úžasní ľudia a veľmi im to pomáha. No ja na toto nie som. Chcem byť vždy sám sebou, a tak sa aj prezentujem.

https://www.instagram.com/p/BvHdLfyAePe/

Čo považujete za svoj osobný pokrok za posledné obdobie, dajme tomu pol roka?

Za svoj osobný pokrok považujem to, že každý deň spoznám niekoho nového a naučím sa niečo nové. Tým som bližšie k tomu, čo chcem, a o tom to predsa je. Napredovať, rásť. Pretože ak nerastiete a stojíte na jednom mieste, dostávate sa do frustrácie a depresie a nemôžete byť šťastní. Kto tvrdí, že to tak nie je, tak by už nemal byť naivným. To sú potom ľudia, ktorí ma ohovárajú a smejú sa, pretože sú frustrovaní zo svojho života a nemôžu zniesť to, že sa mi darí. Ale to je v poriadku, tiež som taký býval. A chápem to. Neznášal som všetko a všetkých len preto, že som bol nešťastný, takže ak zažívaš podobné vyhorenia, treba mi napísať a ukážem ti, že sa to dá zmeniť.  

https://www.instagram.com/p/BbErZa3ndx3/

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií