fbpx
Starostka z Fekišoviec valcuje internet. Porušuje zákon?

Starostka z Fekišoviec valcuje internet. Porušuje zákon?

Na YouTube sa objavil takmer 3-hodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva. Pripravte si pukance a kolu, takéto zasadnutie ste veru ešte nevideli. 

Niektorí idú z videa do kolien, avšak to, čo vidíme, je skutočný obraz neprofesionálneho prístupu starostky. Pripomína viac hodiny za školskými lavicami, keď panovačná “pani profesorka” zneužíva svoju autoritu. Spôsob, akým sa k jednotlivým poslancom správa, je jednoducho neakceptovateľný a hraničí s porušovaním zákona.

Kdeže sa len dejú takéto veci?

„Je to niečo, čo by si mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ. Tu, priatelia, je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce. Príjemné sledovanie prajeme,” píše na svojom Facebooku stránka Zomri.

Stránka Zomri  zverejnila krátky a pomerne silný zostrih, z ktorého sa stal okamžite hit internetu. A obec Fekišovce so starostkou Miloslavou Fedorovou už googlia azda všetci. Kdeže sa len dejú takéto veci? Na východe Slovenska, v okrese Sobrance.

Záznam sa dostal na internet aj napriek starostkiným vyhrážkam v závere. „A vy… toto, čo tu bolo, sa neopovážte zverejniť, lebo vás dám na políciu a na súd! Týmto vyhlasujem naše rokovanie za tajné,” hovorí. Zabúda však na fakt, že je verejným činiteľom a funguje v demokratickom systéme, nie diktátorskom režime.

Rokovania mestského/obecného zastupiteľstva sú zásadne verejné. Zastupiteľstvo vyhlási svoje rokovanie za neverejné len v prípade, ak sú predmetom rokovania informácie alebo veci chránené podľa osobitných zákonov.

Na situáciu v čoraz populárnejších Fekišovciach zrejme nezasiahne nikto, keďže ide o samostatný územný, samosprávny a správny celok.

Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.