fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kate Middleton a William navštívili nemocnicu: Nakazili sa koronavírusom?

Kate Middleton a princ William navštívili nemocnicu. Nakazili sa koronavírusom, alebo je za ich návštevou niečo iné?

Máte tip? napíšte nám mailom
Ako preventívne opatrenie vzhľadom na epidémiu koronavírusu sa kráľovná Alžbeta II. presťahovala na hrad Windsor na niekoľko nasledujúcich týždňov. Kate Middleton a princ William však zostali v Londýne v Kensingtonskom paláci. A v piatok obaja spoločne navštívili jednu z londýnskych nemocníc. Ich cieľom však nebolo nechať sa otestovať na koronavírus, ale aby sa stretli s ľuďmi, ktorí prežívajú túto každodennú zdravotnú krízu. 

Kate Middleton a princ William v nemocnici

Koronavírus neohrozuje len obyčajných ľudí, ale aj kráľovskú rodinu. A najväčšiemu riziku je vystavená hlavne kráľovná a jej manžel. Aj preto sa Buckinghamský palác rozhodol a obaja manželia sú spoločne od štvrtka v ich sídle Windsor. Kate Middleton a princ William však oznámili, že nezamýšľajú opustiť Kensingtonský palác. Obaja chcú spoločne podporiť obyvateľstvo. Napriek obrovskej hrozbe nákazy manželia Cambridge dodržujú svoje slovo.
Tento štvrtok 19. marca sa rodičia Georga, Charlotte a Louisa stretli so zdravotníckymi pracovníkmi v prvej línii. Kráľovský pár navštívil londýnsku pohotovostnú službu. 
Vojvoda z Cambridge využil túto cestu a pripomenul obyvateľom opatrenia, ako sa chrániť pred koronavírusom. Zároveň sa ich snažil v boji proti epidémii povzbudiť. „Každý jeden z nás zohráva dôležitú úlohu, ak chceme chrániť tých najzraniteľnejších,“ uviedol vo svojom vyhlásení na Instagrame.  „Znamená to, že zostaneme doma, ak máme my alebo tí, s ktorými žijeme, príznaky a vyhýbame sa akýmkoľvek kontaktom, ktoré pomáhajú zvyšovať šírenie vírusu.“  Kate Middleton a princ William sa snažili ísť príkladom a počas návštevy nemocnice si dvakrát vydezinfikovali ruky. Harryho brat dokonca s úsmevom odmietol podanie ruky jednému zo zamestnancov, uviedol denník Daily Mail.

Opatrenie proti koronavírusu v kráľovskej rodine

Vzhľadom na epidémiu koronavírusu britská vláda tiež požiadala princa Charlesa a jeho manželku Camillu, aby zrušili svoje oficiálne cesty naplánované na tohtoročnú jar do Bosny a Hercegoviny. Rovnako aj na Cyprus a do Jordánska. Z Kanady reagovali aj Meghan Markle a princ Harry. Prostredníctvom svojho účtu na Instagrame vyzvali celý svet k vzájomnej solidarite.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií