fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kilečko 3 od Sulíka zatiaľ obsahuje 303 opatrení, má byť najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia

Osobnú podporu materiálu sľúbil aj premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Máte tip? napíšte nám mailom

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR už zverejnilo návrh tretieho balíka opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia na Slovensku.

Stovky zlepšení

Kilečko 3 zatiaľ obsahuje 303 zlepšení. Je v ňom napríklad návrh na zníženie frekvencie prvej technickej kontroly motocyklov zo štyroch na šesť rokov, zníženie maximálnej výšky pokuty ukladanej Sociálnou poisťovňou za omeškanie platieb alebo za platby v nesprávnej výške či návrh na zavedenie dodatočnej lehoty 7 dní na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel, ak bola daň zaplatená včas.

V návrhoch opatrení sa však spomína aj úprava mechanizmu objektívneho stanovovania výšky minimálnej mzdy či zrušenie poskytovania stravovania pre zamestnancov formou gastrolístkov.

Podporu sľúbil aj Heger

Kilečko 3 by malo byť doteraz najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia. Rezort hospodárstva potvrdil jeho prípravu ešte koncom júna tohto roka. Avizoval, že ho čakajú návštevy jednotlivých rezortov a niekoľko mesiacov vyjednávania.

Osobnú podporu materiálu sľúbil aj premiér Eduard Heger (OĽaNO). Tretí balík by podľa vtedajších informácií mal byť parlamentom prijatý v pomerne krátkom čase.

Prečítajte si tiež:
Počet ruských firiem na Slovensku klesá, väčšinou sa presný počet ich zamestnancov nedá zistiť

Prijatie prvého balíka od návrhu po schválenie parlamentom trvalo päť mesiacov. Druhý balík parlament schválil po 20 mesiacoch od začiatku procesu. Vďaka Kilečku 1 a Kilečku 2 ministerstvo hospodárstva upravilo alebo úplne odstránilo 313 konkrétnych záťaží na podnikateľské prostredie.

Viac k témam: Kilečko 3, Minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kilečko 3 od Sulíka zatiaľ obsahuje 303 opatrení, má byť najväčším balíkom na zlepšenie podnikateľského prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií