fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klimatický summit bude v Škótsku, podarila sa mu neuveriteľná vec

Máte tip? napíšte nám mailom

Škótsko bude tento rok hostiť klimatický summit a ukazuje sa, že bude naozaj príkladným hostiteľom. Rozhodlo sa, že do kľúčového novembrového stretnutia splní svoj cieľ vytvoriť 100% energie z obnoviteľných zdrojov.

Klimatický summit je mimoriadne dôležitý

Klimatický summit sa bude konať tento rok v Škótsku. Mesto Glasgow bolo ako hostiteľ 26. konferencie OSN (COP26). Táto krásna zelená krajina sa rozhodla do konca toho roka vyrábať elektrickú energiu iba z obnoviteľných prírodných zdrojov. Škótsko sa do toho pustilo naplno a po uzavretí svojej poslednej uhoľnej elektrárne v roku 2016 je jediným zdrojom fosílnych palív v Spojenom kráľovstve  elektráreň v Peterhead v Aberdeenshire. Dosiahlo veľký pokrok v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, najmä veternej. Klimatický summit sa tak bude konať na mieste, kde si ľudia uvedomujú potrebu chrániť našu planétu a robia pre to maximum.

Veterná energia  má veľkú budúcnosť

Klimatický summit je za rohom a Škótsko ukazuje nielen dobré výsledky.  V novembri minulého roka sa stanovil nový národný rekord, keď výroba prevyšovala dopyt počas celého mesiaca, čím sa zabezpečilo 109% dopytu po elektrickej energii. Najväčší zdroj energie z obnoviteľných zdrojov v Škótsku  je Beatrice Offshore Wind Farm. Dokáže vyrobiť dostatok energie pre 450 000 domácností. Veterná farma Seagreen sa momentálne buduje a bude opäť väčšia. Po dokončení bude schopná zásobovať milión domácností.

Cieľ sa im podarí splniť

Škótsko sa rozhodlo splniť svoj cieľ – vytvoriť 100% energie z obnoviteľných zdrojov skôr, ako sa uskutoční klimatický summit. Podľa BBC sa to zatiaľ podarilo na 76,2%, ale vďaka ambicióznej a progresívnej politike štátu to bude splnené. Škótska vláda tiež chce do roku 2045 znížiť emisie skleníkových plynov na nulovú hodnotu. Je  veľkou inšpiráciou klimatický summit, ktorý je považovaný za najdôležitejšiu medzinárodnú konferenciu o klíme od roku 2015 v Paríži. Dvojtýždňové stretnutie sa uskutoční od 9. do 19. novembra. Za kľúčové sa považuje z viacerých dôvodov.  V roku 2020 sa bude od všetkých krajín vrátane Austrálie žiadať, aby predložili svoje nové dlhodobé ciele v oblasti klímy.

Klimatický summit bude v Škótsku, ktorému sa podarila neuveriteľná vec
archinect.com
Prečítajte si tiež:
Najkrajšie európske mestá, ktoré treba zažiť na vlastnej koži
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj reneweconomy.com.au

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií