fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sprievodca romantickým Parížom: TOTO je 6 zaujímavých miest, ktoré musíte vidieť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Okúzľujúce mesto na Seine. Aj tak by sme mohli nazvať Paríž, hlavné mesto Francúzska, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť aspoň raz za život.

Paríž je nádherné historické mesto, ktorého uličky skrývajú množstvo príbehov. Objavte spolu s nami jeho dychberúcu krásu a odhaľte miesta, ktoré pri potulkách týmto mestom nesmiete vynechať.

https://instagram.com/p/B3FUGjXCL7x/

Múzeá

V centre Paríža nájdete viac ako 130 múzeí. Okrem najznámejšieho múzea – Louvre, môžete v Paríži navštíviť Musée d’Orsay, ktoré je známe svojou výnimočnou zbierkou diel impresionistov, ale aj Múzem Erotiky či Múzeum Upírov. Na svoje si tiež prídu aj milovníci čokolády, parfumov, kúziel, moderného umenia, ale aj antiky. 

https://instagram.com/p/BgzCff8A6H5/

Vyhliadky

Ak patríte k milovníkom výšok a výhľadov, pri návšteve Paríža by ste rozhodne nemali vynechať Eiffelovu vežu, baziliku Sacré Coeur, mrakodrap Mantparnasse či vyhliadkovú plošinu Panthéon. Tieto a ďalšie miesta vám poskytnú tie najkrajšie pohľady na mesto.

Parky a záhrady

Vychutnajte si piknik v niektorom z parkov hlavného mesta. Pre turistov jednoznačne doporučujeme rozložiť si deku na Martovom poli (Champs-de-Mars), odkiaľ budete mať ten najkrajší výhľad na Eiffelovu vežu.

Prečítajte si tiež:
Módna ikona Coco Chanel využila svoje nacistické kontakty na odstránenie židovských obchodných partnerov

Gastronómia

Francúzska kuchyňa je preslávená po celom svete. A kde inde si ju máte možnosť vychutnať viac, ako v hlavnom meste? Pri prechádzkach uličkami natrafíte na typické maličké kaviarne, pekárne, ale aj reštaurácie. Vychutnať si tak môžete nie len čerstvé pečivo, ale aj typické francúzske pochúťky.

Vďaka tomu, že je Francúzsko multikulturálnou krajinou, ochutnať môžete okrem typických jedál aj niečo iné, exotickejšie.

Paríž
Zdroj: bartotravel

Disneyland

Disneyland v Paríži je miesto, kde sa zabavia nie len deti, ale aj dospeláci. Ak sa rozhodnete pre návštevu hlavného mesta, tento zábavný park by ste nemali vynechať. Na jeho návštevu si však rezervujte minimálne 2 dni, aby ste si stihli vychutnať všetky atrakcie.

https://instagram.com/p/B3FoZGGCMj1/

Cintoríny

Napriek tomu, že návšteva cintorínov nepatrí k turisticky zaujímavým atrakciám, v Paríži je potrebné urobiť výnimku. Père-Lachaise patrí k najzaujímavejším a najdrahším cintorínom v Paríži. Na ploche asi 44 ha sa nachádza až 70 tisíc hrobov, v ktorých odpočívajú známe osobnosti ako šansoniérka Edith Piafhudobný skladateľ Chopin, spisovateĽ MolièreBalzac a Oscar Wilde.

Prečítajte si tiež:
Neskutočné dielo! Pouličné lampy v tvare kvetu rozkvitajú pri pohybe ľudí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií