fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kňazi v Poľsku zorganizovali verejne pálenie, v ohni skončil Harry Potter, Súmrak aj symboly iných náboženstiev

Máte tip? napíšte nám mailom

Upírska sága Súmrak, Harry Potter, ale aj množstvo iných publikácií. Katolícki kňazi z poľského mesta Koszalin spálili literatúru o mágii a čarodejníctve. 

Na fotkách, ktoré zverejnila stránka “Notes from Poland”, kňaz stojí nad tlejúcimi predmetmi a asistujú mu miništranti. Snímky ukazujú, že  okrem známych kníh pálili aj symboly iných náboženstiev.

V Poľsku vyvolal incident množstvo negatívnych ohlasov po tom, ako jednotlivé fotografie zverejnil a opísal na Facebooku aj poľský Dziennik Trybuna.

„Je to len začiatok a najväčším zlyhaním je, že sa na tom zúčastňujú aj deti. Tak vzdeláva katolícka cirkev. V ohni môžete vidieť aj náboženské symboly hinduizmu. Je pravdepodobné, že tento príspevok na Facebooku zmizne a páni v šatách budú tvrdiť, že sú to táraniny. A to je ten dôvod, prečo sme uverejnili fotky a ukázali ich vo forme galérie.” píše na stránke Dziennik Trybuna.

Zveřejnil(a) Notes from Poland dne Neděle 31. března 2019

Zdroj titulnej foto: Notes from Poland / Facebook

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií