fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár si nemyslí, že by vraha zo Zámockej inšpirovali výroky slovenských politikov. Bol to neonacista motivovaný Breivikom

V manifeste páchateľa podľa predsedu parlamentu nie je ani jeden výrok slovenského politika, ktorý by ho motivoval.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) si nemyslí, že by sa Juraj K., ktorý v bratislavskom bare Tepláreň zastrelil dvoch ľudí, inšpiroval pri svojom čine výrokmi slovenských politikov.

Ako povedal v diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS, jeho motiváciou boli rasovo motivované vraždy v Spojených štátoch amerických.

U premiéra bol dvakrát

„Bol motivovaný Breivikom (Anders Behring Breivik, pozn. SITA) v Nórsku a potom na Novom Zélande (vraždy v Christchurch, pozn. SITA),” povedal Kollár.

V manifeste páchateľa podla neho nie je ani jeden výrok slovenského politika, ktorý by ho motivoval. „Bol to neonacista. je tam manifest proti židom, homosexuálom,” vyhlásil Kollár.

Rovnako ohrozene ako LGBTI komunita by sa podľa neho mohli v súčasnosti cítiť aj židia alebo politici. „Bol u premiéra dvakrát,” pripomenul šéf parlamentu.

Ako sa zachová spoločnosť

Podľa opozičného poslanca a predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho bude v súvislosti s aktuálnym napätím rozhodujúce, ako sa zachová spoločnosť nasledujúce dni.

„Nie iba jeden deň alebo dva dni. Alebo do pohrebu. Ako bude reagovať väčšinová spoločnosť,” skonštatoval Pellegrini s tým, že ak pobúrenie prejde za dva dni a spoločnosť sa nepoučí, situácia menšín sa nezlepší.

Prečítajte si tiež:
Primátor Trenčína Rybníček bude zarábať 6 860 eur, poslanci mu schválili 60-percentné navýšenie základného platu

Viac k témam: Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár si nemyslí, že by vraha zo Zámockej inšpirovali výroky slovenských politikov. Bol to neonacista motivovaný Breivikom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií