fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre Martinu a Jána budú spievať Richard Müller aj ďalší. Symbolicky v deň, kedy by oslávili prvé výročie svadby

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj tento rok sa 4. mája zaplní futbalový štadión v Gregorovciach. Hudobníci budú hrať do neba.

Začiatkom mája minulého roka mali mať Ján Kuciak a Martina Kušnírová svadbu. Namiesto toho chodia ich rodiny k hrobom a davy na námestia. Dvojnásobná vražda snúbencov z 21. februára 2018 zmenila Slovensko.

Zvučné mená v dedinke pri Prešove

Kedysi Slovensko o Gregorovciach veľa nevedelo, po tragickej udalosti sa však názov vryl do pamäti asi nám všetkým. Práve z dedinky vzdialenej necelých 10 kilometrov od Prešova pochádzala Martina Kušnírová, ktorá pred rokom plánovala v miestnom Kostole Narodenia Panny Márie povedať “áno” Jánovi Kuciakovi.

Zdroj: facebook.com/Koncert pre Martinu a Jána v Gregorovciach

Práve v tomto kostolíku sa 4. mája začne aj spomienková udalosť – sv. omšou o 14:00 hod. Samotný koncert je plánovaný na 17. hodinu, už na spomínanom futbalovom ihrisku.

Vystúpia Richard Müller, Katarína Koščová, Slovenský komorný orchester, Folklórna skupina Javorníček a viacero zborov z celého Slovenska. Organizátorom je (takisto ako pred rokom) Michal Kaščák spolu s organizačným tímom Pohody.

Informujú o tom v udalosti na Facebooku.

„Koncert v deň prvého výročia plánovanej svadby Martiny a Jána má v sebe symboliku stretnutia – v ten deň sa prostredníctvom nich mali spojiť dve rodiny, veríme, že podujatie spojí veľa ľudí, ktorým záleží na našej krajine. Chceme si pripomenúť týchto dvoch mladých ľudí a zdôrazniť, že nezabudneme na príčinu ich smrti. Chceme tiež vyjadriť spolupatričnosť s ich rodinami a so všetkými, ktorých táto tragická udalosť spojila v úsilí meniť Slovensko k lepšiemu,“ povedal o plánovanom koncerte Michal Kaščák.

View this post on Instagram

#allforjan #vsetkoprejana #koncertprejanaamartinu

A post shared by Jane Today (@hyperflexible) on

Súčasťou akcie budú aj vizuálne diela. Sochu „Spojili nás“ vystaví Martin Dzurek a Jano Vajsábel, inštaláciu „NEZABUDNEME“ bude realizovať Michal Kačmár. 

Z prešovskej hlavnej stanice bude od 13.00 do Gregoroviec a späť premávať kyvadlová doprava, stáť bude okrem stanice aj pri Trojici a pri Šariš parku vo Veľkom Šariši, dozvedáme sa od organizátorov.

Program Koncertu pre Martinu a Jána:

• 17.00 Slovenský komorný orchester
• 18.30 Katarína Koščová
• 19.30 Richard Müller
• 20.45 FS Javorníček

Zdroj titulnej foto: instagram.com/augustini_creative, halenuska

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií