fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Konečne prestalo pršať. Na Slovensku bude mrznúť!

Počasie sa na našom území začína zlepšovať. Nasledujúce dni sa síce na našom území neočakávajú zrážky, ale naďalej bude pomerne chladno a to predovšetkým ráno, kedy môže aj mrznúť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Po upršaných a zamračených dňoch prichádza na naše územie zmena. Počasie totiž začína ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa postará o pomerne príjemný charakter počasia s výnimkou rán, ktoré budú studené.

Vďaka prítomnosti rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa bude tiahnuť od Stredozemného mora až po Rusko nás čaká ustálené počasie a postupne sa bude aj otepľovať. Do našej oblasti totiž začne v priebehu týždňa od juhozápadu prúdiť teplý vzduch.

To sa však udeje až v priebehu týždňa, no začiatok týždňa bude stále pomerne v chladnom duchu.

Nad našou oblasťou sa totiž stále nachádza chladnejší vzduch a v tomto chladnejšom vzduchu sa rozširuje spomínaná tlaková výš.

Počas nočného vyjasňovania tak nasledujúce dni budú teploty klesať pomerne nízko. V pondelok ráno sa teploty na našom území dostanú na +4 až -1 °C, ale v údoliach bude až do -3 °C.

V utorok ráno bude podobne chladno, no s tým, že mráz sa očakáva aj na ďalších miestach nášho územia, predovšetkým na severe a na strednom Slovensku.

Vo výške 2 metrov nad zemou tak bude mrznúť predovšetkým na severe a na strednom Slovensku, no na zvyšku územia treba minimálne počítať s prízemným mrazom.

Prečítajte si tiež:
Víkend bude poriadne teplý. Teploty vystúpia do +15 °C

Mrazy by mali ustúpiť až v druhej polovici tohto týždňa, kedy by sa malo otepliť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií