fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koniec slnečných dní. Slovensko čaká sneženie a mráz

Počasie na Slovensku chystá zvrat vo vývoji počasia. Zatiaľ čo si aktuálne vychutnávame teplý a slnečný deň už v priebehu nasledujúceho týždňa dôjde k výraznej zmene, ktorá na naše územie prinavráti zimné počasie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko čaká dosť zásadná zmena počasia, ktorá k nám opäť priženie mrazy a sneženie, čo po aktuálnom charaktere počasia bude celkom výrazný zvrat v počasí na našom území.

V uplynulých dňoch sme dokonca na Slovensku zaznamenávali rekordy. V Hurbanove bola nameraná teplota +20,7 °C, čo je najteplejšia hodnota v histórii meraní všetkých zím.

Meteorologická zima v našej oblasti trvá od 1. decembra do 28. februára a práve dnes je posledný zimný deň, no vývoj počasia naznačuje, že so zimou sa tak skoro nerozlúčime.

Spočiatku ešte veľmi teplo

Prvá polovica nasledujúceho týždňa sa bude niesť vo veľmi podobnom duchu počasia. Na oblohe bude prevažne slnečné počasie s rannými hmlami a s príjemnými dennými teplotami, ktoré sa budú pohybovať od +9 až do +15 °C.

Počasie bude pod vplyvom tlakovej výše, ktorá bude ovplyvňovať počasie na Slovensku celý budúci týždeň. Ku koncu týždňa však príde k zmene.

Studený front prinesie zimné počasie

V priebehu piatka bude cez Slovensko postupovať studený front so zrážkami, za ktorým k nám postupne prenikne studený, pôvodom arktický vzduch od severu.

Prečítajte si tiež:
Od zajtra nás čaká ochladenie. Objavia sa aj prízemné mrazy
Ansámbel teploty pre Bratislavu, zdroj: ECMWF
Ansámbel teploty pre Bratislavu, zdroj: ECMWF

Ako vidieť na aktuálnom ansámbly numerického modelu ECMWF pre Bratislavu, tak ochladenie počas budúceho víkendu je takmer isté.

Teploty by sa nasledujúci víkend mali na našom území prepadnúť počas dňa na -2 až +5 °C a v noci sa na celom Slovensku očakáva návrat mrazov.

Ochladenie prinesie na naše územie aj pokles hranice sneženia. Sneženie sa očakáva počas budúceho víkendu takmer na celom území s výnimkou najnižších polôh, kde sa môže jednať aj o zrážky zmiešané. Vývoj deň po dni do polovice marca si pozrite TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií