fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od zajtra nás čaká ochladenie. Objavia sa aj prízemné mrazy

Počasie vo veľkej časti Európy ovplyvňuje mohutná tlaková výš, ktorá spolu s veľmi teplým vzduchom dvíha teploty poriadne vysoko.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spomínaná tlaková výš potláča tvorbu oblačnosti a spolu s veľmi teplým vzduchom prináša mimoriadne teplo, a to aj v noci. V noci zo 14. na 15. september teplota na stanici v Mlynskej doline neklesla pod +19 °C.

Boli však aj lokality, kde bolo pomerne chladno a ráno ste sa bez teplejšieho oblečenia nezaobišli. Pri Dobšinskej ľadovej jaskyni klesla teplota až na +5 °C. Takéto nízke teploty sa však u nás rozšíria ešte viac už v najbližších dňoch.

Vo štvrtok totiž od severu postúpi do našej oblasti studený front spojený s tlakovou nížou. To ovplyvní nielen teploty, ale aj počasie, nakoľko treba počítať s prehánkami, dažďom či ojedinelými búrkami.

Ochladenie bude citeľné už v noci a objavia sa prízemné mrazy

Ochladenie bude citeľné už v noci zo štvrtka na piatok, pričom v ďalších dňoch bude ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. V niektorých oblastiach, najmä v horských dolinách, preto treba počítať s tým, že teploty môžu klesnúť na nulu. Vylúčené nie sú ani prízemné mrazy.

Aj v tých najteplejších oblastiach nevystúpi počas noci teplota vyššie, než nad +10 °C. Teplejší vzduch by k nám mal začať opäť prúdiť na začiatku nasledujúceho týždňa.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko mieri poriadna zima! Prinesie výdatný dážď a sneženie
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií