Kórejské mesto bojuje za humánne zaobchádzanie so zvieratami a zatvára psie bitúnky, predtým väčšinu psov odchytili a utratili
Kórejské mesto Soul oznámilo, že chce byť progresívne v boji pre humánne a férové zaobchádzanie so psami. Rozhodlo sa preto zatvoriť všetky mestské psie bitúnky.
Soulčania zakročili proti psím eutanáziám a odvolávajú sa na nehumánnosť psích vrážd. Zviera je, bohužiaľ, vo väčšine krajín stále chápané ako predmet, s ktorým si môžeme robiť hocičo. Zdá sa však, že svitá na lepšie časy.
V kórejskom meste Soul sa každoročne potuluje ulicami 8 500 nových opustených psov. Mesto sa s týmito alarmujúcimi číslami doposiaľ vysporadúvalo po svojom. Tri štvrtiny psov každoročne odchytili a utratili, pretože si ich nikto neadoptoval.
A čo sa stalo s mäsom? Väčšina bitúnkov úzko spolupracuje s miestnymi reštauráciami, kde je psie mäso veľkou pochúťkou. Najväčší bitúnok Taepyeong-dong ho dokonca rozváža do celej krajiny. Na tanieri však pes vyzerá inak ako v skutočnosti. Kauza bitúnkov sa začala vo veľkom riešiť po vyhlásení Taepyeong-dongu, ktorý povedal, že má najmenej 6 bitúnkov, ktoré dokážu zadržiavať stovky zvierat naraz.
Wendy Higgins, členka Humane Society International, ktorá bola pri následnom zatvorení piatich fariem so psím mäsom, povedala, že cítila začiatok konca konzumovania psov v krajine. „Na jednej strane bolo rúcanie bitúnku Taepyeong-dong emočne náročné, keď vidíte všetky tie smrtiace nástroje. Na druhej bolo neskutočne dobré prechádzať sa po zdemolovanej stavbe a myslieť na všetkých psov, ktorí tu už nezomrú.“
https://www.instagram.com/p/BtvuY4JnqHO/?utm_source=ig_web_copy_link
„A na konci prichádza ďalšie zadosťučinenie – vítanie miestnych obyvateľov, ďakujúcich za zničenie toho miesta, pretože celé roky zvnútra bitúnka počúvali ranné výkriky zúfalstva psov. Verím, že celý proces len začal a postupne sa bitúnky podarí zatvoriť v celej krajine.“
Konzumácia psov v Južnej Kórei a Číne prudko klesá, zmenu priviedli najmä mladší spotrebitelia. Ostáva dúfať, že budúcnosť prinesie lepšie časy a príklad Soulu budú nasledovať ďalší.
Zdroj: unilad.co.uk