fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Francúzsko smeruje do záhuby!

Koronavírus komplikuje situáciu vo Francúzsku. Obyvatelia sú nedisciplinovaní, nerešpektujú príkazy a počet nakazených a mŕtvych pribúda závratnou rýchlosťou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron prijal v sobotu, 14. marca 2020 opatrenia, ktoré mali zabrániť v šírení nového typu koronavírusu Covid-19. Dnes s odstupom takmer týždňa hodnotí, že napriek ich sprísneniu v pondelok 16. marca 2020 neboli obmedzenia dostatočné. Obrovským problémom Francúzska sú ale hlavne jeho obyvatelia, ktorí absolútne nerešpektujú príkazy a obmedzenia.

Emmanuel Macron sa hnevá

Vo svojom pondelkovom vyhlásení požiadal Emmanuel Macron všetkých obyvateľov Francúzska, aby ostali doma a nevychádzali z domu, pokiaľ nemusia. Toto opatrenie obmedzil na nákup, návštevu lekára, blízkej osoby, ktorá potrebuje pomoc, cestu z/do práce, šport či venčenia domácich zvierat. Zároveň musia obyvatelia tesne pred odchodom z domu vypísať čestné prehlásenie, ktorým sa pri kontrole armádou či políciou musia preukázať.

Bohužiaľ, množstvo občanov občania tieto pravidlá nedodržiava. A ich správanie neuveriteľne rozhorčuje aj Emmanuela Macrona. Uvedomuje si, že takto koronavírus a jeho šírenie nezastaví.

„Keď vidím, že ľudia aj naďalej chodia do parku, schádzajú sa, chodia na pláž alebo sa prechádzajú na trhoch, znamená to, že absolútne nepochopili odkaz,“ povedala podráždene hlava štátu pred novinármi pri príležitosti návštevy inštitútu L. Pasteur v Paríži tento štvrtok 19. marca.

Vláda francúzskej republiky po tomto pozorovaní prijala ďalšie opatrenia. Zakázaný je vstup na pláže na južnom pobreží Francúzska, na Korzike a na mnohé oblasti atlantického pobrežia. Je potrebné povedať, že niektorí Francúzi zrejme neoceňujú význam dodržiavania pravidiel, aby sa čo najrýchlejšie zastavilo šírenie epidémie.

Koronavírus nie je “problém”

Na sociálnych sieťach sa dnes rozšírilo video, ktoré zachytáva ženu, ktorá sa opaľuje na pláži. Opatrenia a obmedzenia, ktoré vydala vláda, považuje Christian za hlúpe a je znechutená. Pýta sa, čo má počas karantény teda robiť. Napriek tomu, že už za svoju návštevu pláže dostala pokutu viac ako 130 eur, sa zajtra na pláž chystá opäť. Jej vyjadrenia pobúrili množstvo obyvateľov Francúzska, ktorí svoje rozhorčenie vyjadrujú v komentároch.

Prečítajte si tiež:
Štvrté kolo testovania bude budúci víkend. Tu je zoznam 458 miest a obcí, kde bude prebiehať

Emmanuel Macron dnes o 10. hodine zvolal opäť krízové stretnutie, na ktorom by mali byť prijaté nové opatrenia. Zdá sa, že sa ešte viac sprísnia.

„Hlavným predmetom diskusie by mohlo byť sprísnenie a rozšírenie opatrení na zabránenie šírenie koronavírsu,”  hovorí prezident.

Nové opatrenia by mali prinútiť aj tých najnedisciplinovanejších ľudí, aby zostali doma.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií