fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korporácia Amazon bojuje s koronavírusom. Milión produktov zakázaných!

Gauneri zneužívajú strach po celé desaťročia. Využívajú ho ako prostriedok na rýchle zarobenie peňazí v čase krízy. Zneužitou pre obohatenie špekulantov mala byť aj korporácia Amazon.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podozriví predajcovia použili na vyskúšanie a podvádzanie nakupujúcich aj internetový trh Amazonu. Korporácia Amazon pre agentúru Reuters uviedla:

„V posledných týždňoch sme zakázali približne milión produktov, ktoré tvrdia, že liečia, alebo pomáhajú v boji proti koronavírusu. Desiatky tisíc ďalších záznamov, ktoré sa pokúšajú cenovo podviesť zákazníka, boli tiež stiahnuté.“

Tlačový hovorca spoločnosti tiež povedal, že „na Amazone nie je miesto pre dráždenie ľudí cenami.“ Pomocou služby sledovania cien spoločnosť Reuters identifikovala viacero položiek, ktoré v posledných týždňoch zaznamenali výrazný nárast cien vrátane 10-kusového balenia masiek N95 za 115 eur, oproti priemernej predajnej cene okolo 41 dolárov. Medzi podobné položky patrí tiež respiračné dvojité balenie za 22 eur, ktoré sa dá zvyčajne kúpiť za menej ako šesť.

COVID-19, tiež známy ako koronavírus, sa prvýkrát objavil v čínskej oblasti Wuhan v decembri minulého roka. Do tohto momentu bolo potvrdených viac ako 83 000 prípadov s najmenej 2 800 úmrtiami, ktoré sa vírusu pripisujú.

Strašiak pre zdravotníctvo i obyvateľstvo nezapríčinil len zmazanie milióna produktov, o ktoré sa postarala korporácia Amazon. Spôsobil tiež problémy po celom svete, čo malo za následok cestovné obmedzenia, zrušené udalosti a zhromaždenia alebo zásobovanie sa liekmi a potravinami. Napríklad Facebook odvolal konferenciu F8 pre developerov, ktorá sa mala uskutočniť v San Jose McEnery Convention Center. Organizátori prvýkrát vo svojej 33-ročnej histórii tiež zrušili najväčšiu výstavu výrobcov mobilných telefónov na svete. Výnimkou nebudú ani hlavní účastníci konferencie o vývoji počítačových hier, ktorí odvolali svoju účasť na marcovej Game Developers Conference.

Prečítajte si tiež:
VIDEO Šofér spal za volantom idúceho auta: Nezobudilo ho ani hlasné trúbenie!

Najnovšou udalosťou je ženevský autosalón, ktorý bol odvolaný. Strach o zdravie motivoval švajčiarsku vládu, aby zakázala zhromaždenia, na ktorých sa zúčastňuje viac ako 1 000 ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reuters Techspot Admin.ch
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií