fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovná v ohrození: Koronavírus má jej osobný zamestnanec!

Kráľovná Alžbeta II. robí všetko preto, aby sa ochránila pred novým typom koronavírusu. Zdá sa však, že jej ochod z Londýna ju pred ním neochránil.

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeden zo zamestnancov Buckinghamského paláca bol pozitívne testovaný na koronavírus. Kráľovná sa v tom čase nachádzala v Buckinghamskom palácu v Londýne. Je Alžbeta II. v nebezpečenstve?

Koronavírus v Buckinghamskom paláci

Znepokojujúca správa o zamestnancovi, presnejšie zamestnankyni, u ktorej bol potvrdený koronavírus otriasla verejnosťou tento víkend. Zdroj blízky Buckinghamskému palácu informoval magazín The Sun o nakazenej žene „Nie je v ohrození,  je v dobrom zdravotnom stave.” Vzhľadom na túto situáciu sa však Buckinghamský palác rozhodol presunúť kráľovnú. “Hlava britskej monarchie sa donedávna stretla s mnohými ľuďmi. Čoskoro oslávi 94. narodeniny a jej poradcovia sa domnievajú, že je lepšie vyhnúť sa rizikám.,“ dodáva zdroj.

Kráľovná Alžbeta II. sa rozhodla chrániť

Zdá sa, že aj na základe tejto situácie sa kráľovná rozhodla odísť s manželom princom Filipom z Londýna. V súčasnosti sa obaja nachádzajú vo rodinnom sídle, na hrade Windsor. Tu by mala Alžbeta II. zostať až dovtedy, kým sa situácia v Anglicku neupokojí. Minimáne však počas 12 – týždňov. 

Hovorca paláca povedal: „Nebudeme komentovať stav každého jednotlivého zamestnanca. V súlade s príslušnými usmerneniami a našimi vlastnými postupmi sme podnikli kroky na ochranu všetkých zamestnancov a ľudí, ktorých sa daná situácia týka.“ Zamestnankyňa, ktorá bola pozitívna na Covid-19, bola podrobená testom, nakoľko minulý týždeň ochorela. 

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton a William: Čo robia ich deti počas karantény?

Napriek hrozbe kráľovná Alžbeta II vo svojej tlačovej správe oznámila, že je pripravená „na svoju úlohu“ , ktorá jej vyplýva z pozície hlavy britskej monarchie. Zároveň pripomína, že každý z ľudí musí „nájsť nové spôsoby, ako zostať vo vzájomnom kontakte.”  Na záver svojej správy sa snaží obyvateľov Anglicka povzbudiť: „ Som si istá, že to spoločne zvládneme.”

Kate Middleton a princ William v nemocnici

Narozdiel od kráľovnej sa Kate Middleton a princ William rozhodli ostať v Londýne a oznámili, že nezamýšľajú opustiť Kensingtonský palác. Obaja chcú spoločne podporiť obyvateľstvo. Napriek obrovskej hrozbe nákazy manželia Cambridge dodržujú svoje slovo.
Tento štvrtok 19. marca sa rodičia Georga, Charlotte a Louisa stretli so zdravotníckymi pracovníkmi v prvej línii. Kráľovský pár navštívil londýnsku pohotovostnú službu. 
Vojvoda z Cambridge využil túto cestu a pripomenul obyvateľom opatrenia, ako sa chrániť pred koronavírusom. Zároveň sa ich snažil v boji proti epidémii povzbudiť. „Každý jeden z nás zohráva dôležitú úlohu, ak chceme chrániť tých najzraniteľnejších,“ uviedol vo svojom vyhlásení na Instagrame.  „Znamená to, že zostaneme doma, ak máme my alebo tí, s ktorými žijeme, príznaky a vyhýbame sa akýmkoľvek kontaktom, ktoré pomáhajú zvyšovať šírenie vírusu.“  Kate Middleton a princ William sa snažili ísť príkladom a počas návštevy nemocnice si dvakrát vydezinfikovali ruky. Harryho brat dokonca s úsmevom odmietol podanie ruky jednému zo zamestnancov, uviedol denník Daily Mail.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj pure people

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií