fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovská rodina: Vieme, aké jedlá milujú jej členovia!

Darren McGrady, bývalý šéfkuchár zosnulej Lady Diany, odhalil, aké jedlá preferujú jednotliví členovia britskej kráľovskej rodiny vrátane Kate Middleton.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nahliadnuť do života členov britskej monarchie a spoznať ich tak trocha z inej stránky fascinuje médiá, ale aj verejnosť už roky. Známy šefkuchár, Darren McGrady, v nedávnom rozhovore pre časopis Hello odhalil kúsok z ich kuchyne. Čo jedáva kráľovská rodina? Budete prekvapení!

Kráľovská rodina a tajomstvo jej kuchyne

Pozadie kuchyne kráľovskej rodiny je otázkou, ktorá provokuje zvedavosť Britov už roky. Darren McGrady, ktorý počas 15 rokov pôsobil ako šéfkuchár kráľovnej Alžbety II., princeznej Diany a jej dvoch synov, princa Williama a princa Harryho, odhalil niektoré z tajomstiev. V rozhovore pre internetový magazín HELLO! prezradil, že kráľovná uprostred epidémie koronavírusu dbá na vyváženú stravu a v najbližších mesiacoch bude konzumovať množstvo ovocia a zeleniny. Šéfkuchár dodáva, že panovníčka zbožnuje najmä írsky guláš a Lancashire hotpot.

„Kráľovná miluje čokoládu. Obzvlášť čokoládové koláče. Avšak teraz, v tomto období, si plne uvedomuje, že dôležité nie je iba jesť, ale starať sa o svoje telo,“ prezradil.

Čo jedáva Kate Middleton

Redaktora magazínu Hello tiež zaujímalo, aké chute má Kate Middleton. Darren McGrady odhalil, že vojvodkyňa z Cambridge má veľmi malý apetít. Uprednostňuje vegánsku, prevažne surovú stravu. Jednému dezertu však nedokáže odolať. Typický anglický lepkavý karamelový puding – „lepkavý karamelový puding“.

Ďatle, trstinový hnedý cukor, veľa masla a smotany… Zloženie a kalorický obsah je ďaleko od toho, čo Kate Middleton štandardne jedáva. Počas víkendov sa však 38-ročná manželka princa Williama neváha postaviť za sporák a pripraviť tento obzvlášť gurmánsky a typický anglický dezert. Recept aj postup musí poznať matka Georga (6 rokov), Charlotte (4 roky) a Louisa (1 rok) veľm dobre, nakoľko nemá vlastného špecializovaného šéfkuchára.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry: Kráľovná ich už má plné zuby a čaká na ich odchod!

„Miluje byť v kuchyni a pripravovať jednoduché jedlá pre seba a manžela, ako aj pre ich deti. Myslím si, že princ William a Kate sú prví členovia kráľovskej rodiny, ktorí v kuchyni nemajú vlastného kuchára,” odhaľuje známy šéfkuchár.

Kráľovná Alžbeta II. sa obáva koronavírusu

Minulý týždeň vo štvrtok 12. marca sa jej veličenstvo, 93-ročná kráľovná Alžbeta II., presunula do rodinného sídla – Windsoru. Cieľom je znížiť riziko nákazy novým koronavírusom. Nakoľko Veľká Británia stále neprijala opatrenia v boji proti Covid-19, palác stále navštevuje množstvo návštevníkov. A to vrátane politikov a hodnostárov z celého sveta.

„Buckinghamský palác sa nachádza v strede Londýna a disponuje stovkami zamestnancov. Zatiaľ tu nebol žiadny konkrétny prípad nakazenia koronavírusom, ale nikto nechce riskovať zdravie kráľovnej,” uviedol kráľovský zdroj. Na porovnanie – v Buckinghamskom paláci pracuje 500 zamestnancov. Vo Windsori je ich len 100. Už len počet zamestnancov výrazne znižuje riziko šírenia Covid-19.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií